Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsen hammas on tummunut?

Vierailija
08.08.2007 |

Eli tänään huomasin hampaita pestessä, että pojan etuhammas oli tummunut hieman. Ei ole kolauttanut sitä kuitenkaan mihinkään tietääkseni. Joskus 2 viikkoa sitten ikeassa löi etuhampaansa ja huulesta tuli verta. Voiko hammas näin myöhään tummua? Vai onko sittenkin kolauttanut sen myöhemmin? Mitä pitäisi nyt tehdä. Voinko odottaa perjantaihin ja viedä pojan hammaslääkäriin silloin kun olen vapaalla? Harmittaa niin vietävästi. Kun pojalla oli niin nätin valkoiset hampaat ja ihana hymy. =(

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähtee itsestään. Ei lähtenyt kuin vasta kun rautahammas tuli alta.

Vierailija
2/3 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

vai oliko se normaali? Pelkään juuri sitä, että rautahammmas vioittuisi. Hammas ei ole aivan tumma vaan harmahtava ei siis mikään musta ym. tummuukohan vielä tuosta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En muista kyllä olisinko sitä loukannut (mahdollista varmaan on). Se otettiin hammaslääkärissä pois ja aikanaan pysyvä hammas kasvoi sen tilalle. Mitään vikaa pysyvässä ei ollut.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan seitsemän