IS: Mies löi, potki, kuristi ja ampui vaimoaan. Naiset, missä on teidän itsearvostus??
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005032342.html
Mikä tahansa menee läpi, kunhan mies on tarpeeksi jännittävä? Mikä teitä vaivaa :'(
Kommentit (9)
Mä oon todella empaattinen ihminen, mutta tällaisten kohdalla aina miettii että voi kun vaan saisivat seittemän laukausta silmien väliin...
Sinä se sitten yleistät tämän yksittäistapauksen perusteella a) kaikki naiset vässyköiksi ja b) kaikki miehet jännittäviksi vaimonhakkaajiksi? Sillä lailla.
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Jos mies uhkaa tappaa vaimonsa ja lapsensa - EI SITÄ PIDÄ JÄÄDÄ ODOTTAMAAN niin kuin tämä tapauksen vaimo. Ja voi hyvä luoja, tosiaan ukko ollut jo vankilassa. Eikö mitkään kellot soineet päässä tällä vaimolla? En nyt sano että oli vaimon oma vika mutta jos on niin TYHMÄ että jää tuollaisen miehen kanssa suhteeseen (nyt sentään onneksi eronneet) niin.. no niin.
Kyllä noissa tilanteissa täytyy naisillakin olla jotain vikaa käsityskyvyssä. Ei se muuten voi olla niin, että normaalisti käyttäytyvät miehet täällä jätetään vaikkapa vääränlaisten vaatteiden takia, mutta noista hakkaaja-ampujista pidetään kiinni kynsin hampain hautaan saakka. En vaan ymmärrä.
gdgdg kirjoitti:
Kyllä noissa tilanteissa täytyy naisillakin olla jotain vikaa käsityskyvyssä. Ei se muuten voi olla niin, että normaalisti käyttäytyvät miehet täällä jätetään vaikkapa vääränlaisten vaatteiden takia, mutta noista hakkaaja-ampujista pidetään kiinni kynsin hampain hautaan saakka. En vaan ymmärrä.
Ne hetket, kun mies on rauhallinen, on ihania.
Eihän nämä munapäämiehet tajua sanaa ero. Vallantunteessaan luulevat omistavansa toisen ja menevät vaikka sinne uuteen kotiin hakkaamaan. Vaarallisista ihmisistä on kyse.
Nainen kertoi ettei pelon ja tappouhkausten vuoksi uskaltanut tehdä mitään kun mies pahoinpiteli hänet. Nyt on onneksi uskaltanut jättää miehensä. Kaikki naiset eivät tiedä seurustelevansa entisten linnakundien kanssa. Olen kuullut esimerkiksi vanhasta tapauksesta jossa nainen oli mennyt naimisiin ja joku oli tunnistanut miehensä joka oli vaihtanut nimeään. Miehellä oli tuomio lapseen kohdistuneesta rikoksesta (jos oikein muistan niin oli lapsen tappanut pedofiili). Naisella ei ollut mitään aavistusta miehen historiasta ja kun hänen tuttavansa oli kysellyt asiaa viranomaisilta he sanoivat että eivät he voi paljastaa edes naisen avioituessa minkälaisesta miehestä on kyse koska se loukkaisi rikollisen oikeusturvaa. Naisten pitäisi itse osata vaatia aviomieskanditaateilta rikosrekisteriote. Kuinka moni teistä muuten on nähnyt kumppaninsa rikosrekisteriotteen?
Ulihan just haluais, että naisilla ei olisi mitään itsekunnioitusta. Hänhän käyttää päivänsä naisten huorittelemiseen ja haukkumiseen täällä. Ja kaikki yksittäiset tapauksethan koskevat sitten kaikkia naisia.
Voi kuule, mä tiedän tapauksia, jossa olllaan rikollisia, väkivaltaisia ja/tai päihdeongelmaisia ja pariudutaan toisten samanlaisten kanssa jo kolmannessa sukupolvessa. Kun kotona on oppinut tietynlaisen elämäntavan ja kaikki tuttavapiirissä kuuluu samaan sakkiin, niin naisen on siitä yhtä vaikeaa irrottautua kuin miehenkin. Ei sellainen ihminen edes uskalla kuvitella, että voisi saada jotain parempaa.