Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Liian vanhoja kummeiksi???

Vierailija
07.08.2007 |


Pähkätään miehen kanssa kummiasiaa.

Yksi on miehen sisko 25 vee muut hakusessa.



Meillä hyvä tuttavapariskunta, joka on innolla esikoistyttömme elämässä. Nainen on noin 50 ja mies reilu 60 vee. Miehen mielestä he ovat ehdottomasti liian vanhoja kummeiksi.

Mitä mieltä?



Meillä on toki muitakin ystäviä, mutta nämä ovat läheisiä, asuvat lähellä ja tosi lapsirakkaita.



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eivät ole. Tolla perusteella ei kannata miettiä kun kenestkään ei voi olla varma koska elämä päättyy. Ikäihmisillä on elämänkokemusta enemmän ja kummisuhteessa se ei ole huono asia.

Vierailija
2/2 |
07.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

70-vuotias (tyttö nyt 3 v) ja hän on aivan ihana kummi, lapseton mutta hyvin lapsirakas ihminen, joka on pitänyt paljon yhteyttä lapseen. Osasyy (tämän lapsirakkauden lisäksi) kummiksi valintaan oli se, että meillä isovanhemmat ovat kuolleet toiselta puolelta, ja halusimme että lapsella olisi toinenkin " mummo" - ja että tämä ihana ihminen saisi olla myös " mummona" vaikkei hänellä lapsia olekaan.



Olemme olleet todella iloisia, että hoksasimme tämän vaihtoehdon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme neljä