Mikä on halpa mutta hyvä valkoinen vessapaperi?
Rainbow käytössä nyt ja on ok mutta olisikohan vielö edullisempana yhtä hyvää.
Kommentit (18)
No säästä jossain muussa. Valitsemasi tuote on jo hyvä/edullinen.
Vierailija kirjoitti:
Vantaan Sanomat
:D
Tietenkin jos joku osaa vinkata edullisemman hyvän niin miksi en ottaisi vinkistä vaaria.
K Menu 3-kerroksinen WC-paperi on ollut ihan kelvollinen. Paljon parempi kuin Euroshopper oli.
Meillä on täällä pikkukauppa, jossa on aivan paras wc-paperiulla säkki. 9,95€/48 rll.
Paperi on hyvää. Kauppa on hieman saturin pörssi-tyyppinen..olen niin iloinen tuosta halvasta vessapaperista.
Tulosta paperille Sipilän kuvia ja pyyhi niihin. Ulkopuoli on silti valkoinen.
Yleisestä käymälästä. Et tosin perustellut miksi pitää olla valkoista paperia. Toivottavasti kyse ei ole turhamaisuudesta.
Taitavat Pirkka-wc-paperit olla samaa hintaluokkaa. Kannattaa katsella tarjouksia esim. Citymarketeissa. Toisinaan 16 rullan pakkauksia saa edullisesti jopa "paremmilta merkeiltä."
Lidlin sininen hoitaa hyvin asian.
Ruskeassa talossa käytetään ruskeaa paperia.
Paljonkos se maksaa? Lidlissä 8 rullan säkki on 2,79. On valkoista, ihan pehmeää ja kestävää.
Meillä on ollut iisin paperia Tokmannista. Oli jotain toista juuri, ja nyt iisin paperi tuntui ohuemmalta kuin ennen. Kuvittelenko vaan vai onko se muuttunut?
Jotenkin huvittaa että jopa vessapaperissa pitää päästä mahdollisimman halvalla. Normaalilla ihmisellä sitä ei kovin paljon kulu, ja eikö olisi hyvä suosia suomalaista edes jossakin?
Vierailija kirjoitti:
Jotenkin huvittaa että jopa vessapaperissa pitää päästä mahdollisimman halvalla. Normaalilla ihmisellä sitä ei kovin paljon kulu, ja eikö olisi hyvä suosia suomalaista edes jossakin?
Kyllä sitä kuluu taloudessa missä on kaksi aikuista ja kolme kersaa.
Me ostetaan cittarin tarjouksesta aina niitä tarjoussettejä, missä saa säkin vessapaperia ja talouspaperia alle kahdenkympin. Lambia, serlaa, lotus emboa... ei niille jää paljoa kappalehintaa ja ovat mielestäni parhaimpia (pehmeys, paksuus, kestävyys, valkoisuus, imukyky jne... ) joten kyllä niistä hieman enemmän voi maksaakin.
Mutta kyllä se k-menu paperikin ihan hyvää on ja varmaan halvimmasta päästä, jos haluaa ostaa vain niitä pikkupaketteja.
Tokmannilta on saanut usein säästösäkkejä 5€, on ihan ok tavaraa.
Lambi superlong. Paketti maksaa noin 2,50 euroa ja yksittäinen rulla on tosi riittoisa extrakoon ansiosta. Ja itse paperi ihanan pehmoista.
Voisin kokeilla tuota lidlin sinistä seuraavaksi.
Vessapaperia tosiaan kuluu meidän taloudessa, 3 lasta ja kaksi aikuista.
Olen ollut tyytyväinen tuohon rainbowhun, 24rll 6,59€. Ne cittarin tarjoukset ei oo mun mielestä hyviä ainakaan verrattuna tuohon rainbowhun. Ja talouspaperia meillä ei käytetä.
Miksi se muuten ns kutittaa jonkun takapuolta, säästänkö vessapaperissa vai vaikka maidossa. En minkäkään kysele ja arvostele sitä missä sinä säästät. Tai säästätkö ylipäätään ollenkaan.
Vantaan Sanomat