Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

USA:n vasemmisto on vuosikausien ajan kitissyt vapaan markkinatalouden ja globalisaation "tuhoisista seurauksista"

09.11.2016 |

Nyt Yhdysvallat sai presidentiksi vapaata markkinataloutta ja globalisaatiota vastustavan protektionistin. Miten suhtautuu vasemmisto? Kitisemällä lisää.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhdysvalloissa ei ole mitään vasemmistoa ollutkaan vuosikymmeniin. Nyt toki, kiitos Bernie Sandersin, sellainen on jälleen muodostumassa. Veikkaan että yhdysvaltalaiset pelisilmää omaavat vasemmistolaiset eivät erityisemmin kitise Trumpista vaan osaavat nähdä tämän tyhjän takin sisään.

Yhdysvaltain vasemmistolla on seuraavan neljän vuoden aikana pitkästä aikaa mahdollisuus kasata suuri yhteisrintama. Kannattaa muistaa, että iso osa Trumpin kannatuksesta tuli samasta osasta kansaa, josta Berniekin ammensi kannatuksensa. Ja todennäköisesti Sanders olisi Trumpin voittanutkin. Ihan vain siksi, että hän puhuu asiasta.

Vierailija
2/2 |
09.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Trump ei taatusti vastusta markkinataloutta. :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi kolme