Kuukausi yhdessä ja nainen sanoo rakastavansa
Aika nopea aika rakastumiseen. Itse miellän kyllä rakkauden sellaiseksi, mikä kehittyy pidemmällä aikavälillä.
M
Kommentit (11)
Minulle mies sanoi jo toisella tapaamisella rakastavansa minua. Oli kyllä humalassa mutta sanoi saman myös seuraaavana päivänä selvinpäin ja kosi :)
Minun nykyinen poikaystäväni sanoi r-sanan varmaan kuukauden sisällä tapaamisestamme. Hyvin pian joka tapauksessa.
Jos ollaan realisteja niin rakastaminen on tahtotila. Henkilö joka ilmoittaa rakastavansa on ilmoittanut pitävänsä toista sopivana.
Noin lyhyen ajan perusteella, hän on varmaankin rakastunut sinusta laatimaansa kuvaan. Se voi olla oikea tai sitten ei.
Meillä kuukauden sisällä puhuttiin jo rakastamisesta, molemminpuolin. Yhteen muutettiin pari kuukautta tutustumisesta ja naimisiin mentiin reilun vuoden päästä. Nyt ollaan jo hyvänmatkaa toistakymmentä vuotta oltu naimisissa ja hyvin menee ja rakkautta on!
Joskus se vaan sattuu niin sopiva ihminen kohdalle, ettei mikään ole epäselvää, edes alussa. Mutta jos tunne ei ole molemminpuolinen, niin onhan tuo vähän hankala tilanne.
Rakastuminen ja rakastaminen ovat eri asioita. Harva vain sanoo että "olen rakastunut sinuun", kun "rakastan sinua" on paljon tutumpi termi. Rakastuminen voi tapahtua nopeastikin, mutta rakastaminen vaatii tahtoa.
Mulle mies sanoi neljänsillä treffeillä noin, oltiin tunnettu 5 päivää. Nyt onnellisissa naimissa jo 26 vuotta.
Me puhuttiin kans rakkaudesta jo kuukauden sisällä ekasta tapaamisesta. Molemmat tunsi samoin, että tässä se nyt on, se ihminen jonka kanssa haluan viettää loppuelämäni. Yhteen muutettiin heti ja mies kosi kahden kuukauden seurustelun jälkeen. Nyt on 8kk takana ja tunteet vaan vahvistuu päivä päivältä. Meidän on helppo olla yhdessä ja meillä on yhteinen päämäärä elämässä, samat arvot ja sama maailmankuva. Naimisiin mennään ens kesänä. ❤️ Sanokaa vaan hulluks mutta kyllä sen sit tietää ku se oikee kävelee elämään, siinä ei tarvi enää miettiä et onko vai ei, vaan kaikki asiat on aivan kristallin kirkkaita ja epäilykselle ei jää sijaa.
Nimim. Olin ennen miehen tapaamista maailman kyynisin ihminen.
Ok. Kai sitä sitten voi alkaa kirkkoa varaamaan jos ihan normaalia käytöstä.
Ap
Mun mies sanoi parin kuulauden jälkeen. Olihan se kauheeta. Minä olen hitaampi.
nyt naimisissa ja mies yhä sanoo, että sen tietää, kun sen tietää.
Kyseinen nainen vissin ei miellä.