kadotin ihanan miehen kaupassa :( hymyili ja autto<3i
kyynel valuu poskilleni kun ajattelen häntä, tapasin tänään kaupassa aivan ihanan miehen ja katseenvaihtoa oli paljon. Unohdin pankkikorttini tänään kotiin ja kaupassa tein tunnin ostoksia kun kassalla huomasin että oli unohtunut kotiin ja tämä mies auttoi minua<3 niin hän sitten maksoi 70euron ostokset<3 hän oli sitten jo valmis ja odotti jotain ja vilkuili ympärille, sitten kun olin ostokseni tehnyt niin lähin kattomaan missä hän on ja kadotin hänet :( hän oli ulkomaalainen kosksa puhui huonoa suomea ja näytti siltä mutta aivan ihana.. miten koskaan enään tapaan tämän :(( olisin halunnut antaa vielä isot kiitokset ja taisin sitten ihastua häneen..
Kommentit (25)
Unohda hänet, et tule tapaan hän tuskin enään koskaan, oli vain joku ystävällinen rikas turisti.
olisinko hullu jos lähden ettimään häntä? tai jos kysyn poliisilta apua :(
Ap
Nainen on heti ihan kiimassa kun mies vähänkin vilauttaa mustaa pirkkakorttia.
Hän ei ollut edes rikkaan näköinen vaan aika köyhän, mutta niin ihana ja komea ulkomaalainen mies<3 :(
Ap
Minkämaalainen? Ja miten ihminen voi olla köyhän näköinen?
Anna kassaneidille yhteystietosi ja pyydä häntä antamaan ne tälle miehelle, kun seuraavan kerran tulee asioimaan.
Muistatko myyjän? Hän varmaan muistaa miehen? Jätä joku kirje/yhteystietosi myyjälle ja pyydä antamaan miehelle, kun tämä tulee seuraavan kerran?
Tätä tapahtuu päivittäin Porvoon kaupoissa.
etelä-eurooppalaiselta näytti, ja kun tervehti minua niin tervehti ranskaksi? ja entä jos oli turisti niin mitä sitten :(
Ap
Heti ollaan mustan mulkun perässä.
Joku maahanmuuttaja, jätä tommoset siat!!!
HEL-NYC kirjoitti:
Minkämaalainen? Ja miten ihminen voi olla köyhän näköinen?
Vaatteet ovat ainoastaan Armania ja autokin tusinaferrari
Vierailija kirjoitti:
etelä-eurooppalaiselta näytti, ja kun tervehti minua niin tervehti ranskaksi? ja entä jos oli turisti niin mitä sitten :(
Ap
Oliko turistialue? Juurikin Porvoo, Etelä-Helsinki, Turun keskusta, Lapin nähtävyyspaikkoja yms? Jos ei, niin jättäisin minäkin myyjälle yhteystietoni. Voithan koittaa käydä ko. kaupassa itsekin useammin juuri samoihin aikoihin.
Porissa :( mahdanko koskaan silti löytää tämän, kaupassa muistan kun mies osti vain juoman, jos osti eväitä?? äääk :(
Ap
Miehellä oli tummat hiukset ja vaaleaihoinen, ja iältään ehkä 30v :((
Ap
Mäkin haluun et joku maksaa mun ostokset ja katoaa!
Törkeää sulta ettet heti vaatinut yhteystietoja että voit maksaa takaisin. Ja vielä noin kalliit ostokset! Nytkin puhut vaan kiittämisestä ja ihastumisesta mutta et takaisinmaksusta. Mistä näitä tuulitunneliaivoja sikiää?
No jos oli maahanmuuttaja niin verorahoillahan ne sun ostokset maksettiin.
Siinä meni matun viikon ruokarahat, aattele.
Olipa ystävällistä