Lue keskustelun säännöt.
paastosta kokemuksia?
18.06.2007 |
Onko kukaan paastonnut? Miten meni? Tippuiko paino paljon? Miltä tuntui?
Kommentit (4)
Niin karsee olo on tullut, että yritykseks on jäänyt.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hän aloitti paastoon valmistautumisen juhlimalla kavereiden kanssa viikonloppuna ruotsinlaivalla. Seisovat pöydät ja alkoholin nauttimiset kuului luonnollisesti kuvaan. Sitten maanantai-aamuna omatekoiselle paastolle, nautti vaan appelsiinimehua tms. Parin päivän päästä löysi itsensä keittiöstä tosi huonossa kunnossa, hyvä kun sai jonkun hedelmän syötyä ettei taju menny. Ei ollu paasto hänen juttu :)!
viisi päivää. Mutta kokonaisuudessaan homma vie vähintään pari viikkoa.
Paastoon pitää " laskeutua" viikon verran, jolloin kevennät ruokavaliota ja jätät kahvin, teen, viinan yms pois. Ja paaston jälkeen tarvitset useamman palautumispäivän. Heti ei voi alkaa syömään normaalisti.
Parina ekana päivänä oli vähän paha olo, mutta muuten meni tosi hyvin. Mutta ei se ole kyllä musta mitään perheellisen hommaa, mä olin ainakin aika erakko sen varsinaisen paaston ajan. Olin paaston jälkeen tosi hoikka, oli ihana kokeilla kaikkia housuja, kun ne vain solahtivat päälle. Mutta eihän se ole mitään todellista laihtumista ja ne kilot tulevat nopeasti takaisin. Mutta jos suunnittelee aloittavansa uuden elämän, niin paasto on hyvä alku sille.