Lue keskustelun säännöt.
Tajusin yhtenä päivänä töissä miten huonosti mun asiat onkaan...
27.06.2007 |
Teen paskaa työtä joka ei kiinnosta. En rakasta enää miestäni. Olen kokoajan väsynyt ja kipeä. Koskaan ei ole laskujen jälkeen ylimmääräistä rahaa jne jne.
Onko muilla tällähetkellä yhtä vaikeaa? Mistä saatte voimia jatkaa?
Olen etsinyt uutta työtä ja harkitsemme eroa, mutta en tiedä auttaako se sitten lopullisesti näihin ongelmiin.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mutta ihan oikeasti, tämä kuulostaa nyt kliseeltä, mutta asiat voivat lähteä rullaamaan parempaan suuntaan.
Onko loma edessä? Jos on, saat aikaa itselle ja perheelle. Jos mahdollista, hemmottele vähän itseäsi, tulee heti parempi olo. Minä olen vuoden painanut melkoisessa oravanpyörässä työn ja perheen arjen kanssa, nyt lomalla törsäsin omaan hyvinvointiin ottamalla jalka- ja kasvohoidot. Tavalliselle palkansaajalle niin kuin minä nuo on ylellisyyttä, joissa ei ravata joka kk.
Mieti tavoitteitasi työelämän suhteen, olisiko hyvä alkaa katsella uusia hommia? Mielenkiintoinen työ on iso voimavaratekijä.