Kumman elämän valitsisit?
1. Olisit kaunis ja sinulla olisi mies ja ystäviä. Rahaa ei jäisi paljoa muuhun kun perustarpeisiin, pärjäisit kumminkin suht hyvin rahallisesti
2. Olisit et-niin-kaunis ja miestä ei löytyisi, seksiäkin saisit erittäin harvoin. Sinulla on kumminkin ystäviä ja rahaa riittäisi itsensä toteuttamiseen esimerkiksi matkusteluun yms. useastikkin.
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
Ihan sama, kun mulla nyt vaan sattuu olemaan tämä elämä eikä se siitä miksikään muutu.
Oliko pakko sitten vastata ollenkaan.
Ei ap.
Itse valitsisin elämän jossa voin matkustella ja olla vapaa. En kaipaa miestä enkä ystäviä. Seksiä en varmaan edes pystyisi harrastamaan, koska se inhottaa.
1, ehdottomasti. Raha eivätkä ystävät ei ole koskaan olleet minulle kovin tärkeitä. No, lapsena ystävät oli, mutta aikuisena en ole enää sellaisia kaivannut, introvertti kun olen.
1.
Kaipaan ihan mielettömästi seksiä ja perusarkea miehen kanssa.
Mitä ihmettä on tuo että rahaa ei riitä kuin perustarpeisiin vaikka rahallisesti menee hyvin? Järjettömät perustarpeet.
No mä elän nyt tuota ykköstä, joten vaihtelun vuoksi valitsisin kakkosen. Raha ei tuo onnea, tai ainakin niin sanotaan, mutta kyllä se elämään tuo lisää mahdollisuuksia.
1 ehdottomasti näin miehen näkökulmasta omaksi eduksi. Ikuinen pariutumisesta syrjäytyminen vienyt elämästä onnellisuuden ja voin vakuuttaa että se masentaa niin että uskon jo tekeväni itsemurhan. Varmaan rumilla naisilla sitten samat ongelmat?
Valitsisin ykkösen.Nytkin on kyllä mies ja ystäviä,mutta en ole kaunis eikä rahaa ole edes perustarpeisiin.
Ihan sama, kun mulla nyt vaan sattuu olemaan tämä elämä eikä se siitä miksikään muutu.