Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

AV-mammat, jättäkää Jere ja Nanna Karalahti rauhaan!

There's no such thing as bad publicity
24.08.2016 |

AV:lle tuntuu ilmestyvän Karalahden pariskuntaa solvaavia ketjuja joka päivä. Ja niitä luetaan ja kommentoidaan paljon. Jollakin on tarve pitää tämä aihe keskustelussa. Kaikkein eniten varmaan pariskunnalla, joka elää julkisuudesta.
Karalahtien rehelliset tulot kertyvät nykyään blogipalkkioista ja muista some-tili-sponsoreista, joten on varsin luonnollista, että heille on tärkeää saada näkyvyyttä mediassa.
En yhtään ihmettelisi, vaikka Karalahden pariskunta olisi itse lähestynyt toimittaja Juha Hiitelää http://www.iltasanomat.fi/jaakiekko/art-2000001246311.html
ja kertonut, että työpuolella on vähän hiljaista ja kaivattaisiin jotain pientä pöhinää. Hiitelä, fiksuna toimittajana tietää, että ylistävät buddy-jutut olisivat liian ilmeisiä eivätkä herättäisi toivottua kiinnostusta, mutta kriittiset henkilökuvat käyvät aina kaupaksi. Sopivasti juuri tällä hetkellä on pohdittu Suomen huippu-urheilun tilaa ja urheilujohtajien mädännäisyyttä, joten tehdäänpä juttu Jeren pimeästä puolesta ja pahoista seurajohtajista.
Juttu herättää huomiota ja keskustelua, Karalahtea tuntemattomatkin ihmiset ihmettelevät kenestä on kyse ja googlettavat pariskunnan blogit ja kuvat. Pariskunnan some-tilit saavat klikkauksia, mainostajat kävijöitä ja Karalahdet tuloja.
Paras keino päästä eroon nykypäivän parasiiteista, some-julkkiksista, on ignoroida heidät. On turha antaa heille minkäänlaista huomiota ja julkisuutta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko, että pariskunnan kumpikaan osapuoli on kykeneväinen noin monimutkaiseen julkisuustempaukseen!

Vierailija
2/2 |
24.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niitä vaan on kiva vihata.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yhdeksän