Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pitääkö tehdä raskaustesti vai odottaa?

Vierailija
15.08.2016 |

Minulla on ollut epäsäännöölinen kierto mutta söin terolutteja 3kk ja kierto säännöllistyi, mutta: nyt ollaan kiertopäivä 42. normaalisti kuukautiset ovat alkaneet noin kp34.

viimeviikolla tuli menkkakivut, kestivät 3 päivää ja kuljin terveyssiden housuissa suurimman osan viikkoa. voiko kyse olla ovulaatiokivuista jos ovulaatio on jostain syystä myöhästynyt ja siis tullut samoihin aikoihin kun kuukautisten olisi pitänyt alkaa? (muutama päivä myöhemmin)

onko syytä tehdä raskaustesti kun raskauden mahdollisuus periaatteessa on olemassa? vai odotanko pari viikkoa jos kyseessä ovulaatio?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisiko eka raskaus? Mulla kans esikoisen aikana vaivas muutaman päivän menkkakivut, sitten ne meni ohi, eikä menkkoja näkynyt. Tein testin ja positiivinen oli. Tee vain jo testi, jos näyttää negaa, eikä menkkoja näy, tee uusi viikon päästä.

Vierailija
2/2 |
15.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisi ensimmäinen

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi viisi