Ekstroverttien ihmisten maailma
Kuvitelkaa maailma jossa kaikki olisivat vain ekstroverttejä. Voi sitä puheen sorinaa mikä kuuluisi kaikkialla eikä missään olisi niitä hiljaisia introverttejä häiritsemässä hiljaisuudellaan. Tuntuu että sellainen olisi unelmamaailma!
Kommentit (3)
Kaikki vain puhuisivat ja puhuisivat, kuinka ihanalta se kuulostaakaan. Ei kiusallisia hiljaisia hetkiä kun heti tulee uusi puheenaihe josta pääsee puhumaan. Niin ihanaa.
Veikkaanpa, että monella eksrovertilla menisi sellaisessa maailmassa hermot. Kaikki eivät saisi suunvuoroa, kun jokainen haluaisi olla koko ajan äänessä.
Olen oikeasti huomannut, että jotkut hyvin puheliaat ihmiset eivät siedä toisia yhtä puheliaita vaan hengaavat mieluummin introverttien kanssa. :)
Ihana ekstroplaneetta!