Että te olette naurettavia!
Luuletteko te tosiaan, että jos perheessä on kaksi tai useampi lapsi, niin heitä pystyy vahtimaan samalla tavalla kuin yhtä lasta?
Köyttäkää se lapsi teihin kiinni tai hankkikaa niille kaulapanta ja hihna. Ja tietenkään lasta ei saa jättää yksin nukkumaan, sehän voi raukka parka kuristua vaikka lakanaan! Tai tippua sängystä ja saada aivotärähdyksen ym.
Kommentit (11)
Vierailija:
ne on varjoaankin nopeampia kuin lucky luke. missäköhän niiden lapsiparat nytkin on kun ämmät on itse koneella?
Mitenköhän ne edes pystyy nukkumaan yöllä?
Joten miten voit yleistää erikseen av-mammat???? en ymmärrä.
äidistä,joka on menettänyt lapsensa.....hävetkää
Vierailija:
äidistä,joka on menettänyt lapsensa.....hävetkää
Mä luulen että nämä " syyllistäjät" on itse niitä jotka roikkuu täällä av: lla päivät pitkät ja ovat tähän koukussa. Eikö helvetti ihmisillä ole muuta elämää kun pähkäillä oliko kenties vanhemmat naimassa kun lapsi hukkui pihalampeen.. voi luoja mä sanon joitain tyyppejä täällä!
Oli siis kolme alle 4v. Kukaan ei ole hukkunut tai loukkaantunut vakavasti. Ei ole edes tikattu. Täysi-ikäisiä ovat jo. Valvonta ( ei tarvitse kuitenkaan narussa pitää) on se joka ratkaisee!
Kalpenen ja vapisen mahtisi edessä...
En ole täydellinen mutta jotain tuolla päässä liikuu (järki) ;)
ne on varjoaankin nopeampia kuin lucky luke. missäköhän niiden lapsiparat nytkin on kun ämmät on itse koneella?