I Cerazette
Nyt olen tovin syönyt Cerazettejä. Ihan kauhulla pelkäsin sivuoireita mutta ah! Mieliala tasaantunut aiemmasta, herkkuhimo poissa, ei painonnousua paitsi rinnat pyöristyneet kuppi koon verran ;). Ei menkkoja eikä vuotoja. Seksihalut normaalit ellei paremmat kun en tykänny kumeista.
Iho hehkeä ja tukkakin pysyny päässä.
Ei voi kuin hämmästellä miksi vitkutin vuosia näiden aloittamista.. elämä on niin paljon helpompaa ilman pms.ää ja menkkoja ym.
Kommentit (3)
Kiva että sulla toimii :) Itselläni nuo minipillerit oli ihan kamalia, aiheuttivat jatkuvan vuodon, turvotuksen ja seksihalujen totaalisen katoamisen.
Mullakin toimi ja söin niitä viisi vuotta putkeen. Ei ollut mitään ongelmia. Lopetin itse viime viikolla, kun en enää koe tarvetta jatkaa. Saas nähdä, miten kroppa reagoi tätä muutosta.
Ainoa haitta oli, että jos en kymmenen minuutin tarkkuudella syönyt niitä, niin heti seuraavana päivänä tuli vuotoa. Terveydenhoitaja vielä kertoi, että joillain tämä mahdollisuus on.
Ja otsikon piti siis olla I love Cerazette :D