Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Menee hermo ihmisiin, jotka eivät kunnioita toisten mielenkiinnonkohteita!

Vierailija
12.06.2016 |

Jääkiekon aikaan sain kuulla siitä, miten jääkiekko on juntti laji ja se kiinnostaa vain suomalaisia. Nyt kun seuraan jalkapalloa, saan kuulla siitä miten se on tylsää seurattavaa, Suomi ei pärjää siinä jne. Pelaaminenkin on pikkupoikien hommaa ja koirat ovat yököttäviä. Hemmetti sentään, minkä ihmeen takia ihmisten pitää tulla haukkumaan mulle päin naamaa asioita, joista pidän? Tai miksi edes siellä Facebookissa pitää tiedottaa, että sinä et pidä asiasta x ollenkaan. En minäkään kerro, että hyi kun ooppera on mielestäni kamalaa ja muumimukin keräily idioottia puuhaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saahan sitä jokainen oman mielipiteensä ilmaista siellä omalla Facebook-sivullaan, ei kaikesta voi eikä tarvitse tykätä. Mutta muiden haukkuminen menee kyllä huonotapaisuuden puolelle. 

Mielipiteet voi ilmaista toisia kunnioittavasti. On lähinnä lapsellista ja sivistymätöntä pitää itseään parempana ja alkaa nimitellä toisia sen perusteella, että ei pidä samoista asioista. Todella noloa sellainen.  

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla