Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauvan eroahdistus (?) imee kaikki mehut!

Vierailija
06.06.2007 |

Meidän kymmenkuinen on nykyään tosi vaikea tapaus. On lähes koko ajan kärttyinen ja kitisee. Jos äiti poistuu näköetäisyydeltä, alkaa parku välittömästi. Ei kuitenkaan jaksa sylissäkään pitkään istua. Onneksi nukkuu yöt hyvin. Ajattelimme, että kiukuttelee hampaitaan, mutta ei lääkekään paljoa auttanut. Kuinka kauan tätä kestää? Kokemuksia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän vauvalla alkoi myös voimakas eroahdistus joskus 9-10 kk iässä, nyt poika on jo yli vuoden eikä loppua näy. Turha haaveillakaan edes vessassakäynnistä ovi kiinni, kun toinen huutaa suora kurkkua oven takana.



Tilanteet vielä korostuu kun lapsi on väsynyt, eli koeta huolehtia hyvistä yö- ja päiväunista.

Vierailija
2/3 |
06.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

on ollut aina rauhallinen kaveri. Tosiaan onneksi nukkuu yöt, päivällä herää helposti ja on kiukkuinen. ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotkut saattaa karsia eroahdistuksista lahes koko ikansa, kun taas toiset selviavat tilanteista helpommin. Yleensa helpotta n. 3 vuotiaana.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kolme