Hiljaiset ihmiset, onko teillä kavereita? Mitä teette heidän kanssaan?
Miten olette tutustuneet heihin? Tapaatteko jonkun toiminnallisen harrastuksen merkeissä jossa ei tarvitsekaan puhua? Suostuvatko kaverinne viettämään aikaa kanssanne myös muissa tilanteissa, jos ette kovin paljon puhu?
Kommentit (4)
Tietysti on. Tehdään kaikkea mikä meitä kiinnostaa: käydään leffassa tai teatterissa, keikoilla, näyttelyissä, matkustetaan, urheillaan. Kaverit hyväksyy mut tällaisena kuin olen, ja minä heidät. Sehän se kaveruuden idea on.
Olen tavannut mm koulussa.
Puhun heidän kanssaan ihan normaalisti ja teemme mitä milloinkin mm käydään baarissa,salilla,isutaan juttelemassa ja puhumassa elämästä jne.
Se että olen hiljainen tuntemattomien seurassa ei tarkoita ettenkö puhuisi ollenkaan.
Eipä juuri enää. Mitä vanhemmaksi olen tullut sitä enemmän olen muuttunut hiljaiseksi ja on ollut vaikea löytää samanhenkisiä kavereita. Aiemmat entiset kaverit löysin opiskeluista.
Muut ihmiset ovat vain tiellä.