Hoikka ja tyylikäs nainen! Miksi katsot oikeudeksesi olla niin tyly lihavampia naisia kohtaan?
Kävelet päin, et koskaan väistä, katsot halveksivasti päästä varpaisiin. Miksi?
Kommentit (13)
Vierailija kirjoitti:
Jos on tyly sinulle, lienee tyly kaikkia muitakin kohtaan.
Mutta miksi pitää olla niin tyly ja kylmä? Ei sillä saavuta muuta kuin muille pahaa oloa.
Miksi teet tällaisia oletuksia? Tarkoitat ehkä ihmisiä, jotka ovat silkkaa pinnallisuuttaan hommanneet itsensä hoikkaan kuosiin ja ovat muutenkin vähän itserakkaita. Mutta mistä sen tietää, me jotkut olemme vain syntyneet tällaisiksi. Emmekä mekään ole immuuneja ennakkoluuloille. Aivan samalla jotkut luulevat meistä, että olemme anoreksian partaalla olevia tyhjäpäisiä salaatinpuputtajia, jotka ei koskaan pidä hauskaa, ja joiden mieskin on varmaan piilohomo tai pervo tai ainakin sillä on varmaan pieni muna kun tarvitsee niin hoikan tytön näyttääkseen kookkaalta... Plaah.
Vierailija kirjoitti:
Koska lihavat aiheuttaa mussa oksennusreaktion eikä se muutenkaan oo tervettä se ylipaino. Kertoo huonosta itsekurista. En ymmärrä miten joku pystyy lihomaan ylipainoiseksi. Sillonhan täytyy syödä kuin hevonen!
No on sulla ongelmat.
Koska voi nuorena, kauniina ja hoikkana? Mitäs jotkut päästävät itsensä lössähtämään. Karkki ja sipsit mielessä, tai ruoka-annokset hevosen kokoisia.
Kyllä se menee vähän toisin päin. Laihduttuani sain pulskalta ystävältä, niin kamalaa kuraa niskaani, että ystävyys loppu siihen. En ikinä arvostellut kaunista ystävää ja luulin, että se on itseensä tyytyväinen. Nykyään suhtaudun varauksella pulskiin.
Lihavat eivät mahdu omalle puolelleen bussissa.
On monia hoikkia ja tyylikkäistä naisia, jotka ovat myös kohteliaita ja viisaita. He ovat oikeasti tyylikkäitä.
Jollain lähtee kilojen mukana käytöstavat ilmeisesti.
En ainakaan katso ketään nenänvartta pitkin, vaikka joku mun mielestä hirveältä näyttäisikin.
En minä ainakaan. Tuskin huomaan edes vastaantulevia hiirulaisia saati että mua kiinnostaisi mitä pullukoilla on päällä.
Kävellä päin? Jos ei vain ole enää tilaa väistää mihinkään suuntaan KUN SE VALTAVA SEINÄ LÄHESTYY JAJAJA....
En katso edes kohti ihmisiä, jotka ovat rumia/lihavia.
Havaitsen jo heidät kaukaa ja välttelen kontaktia. Tämä vuoksi en kävisi koskaan Prismassa. Käyn vain paikoissa, joissa rumiin/lihaviin on epätodennäköistä törmätä.
Kauniiden ihmisten tulisi olla miellyttäviä, hymyileviä ja mukavia kaikille, aina ja joka paikassa. Muuten leimataan hirveän tylyksi ämmäksi.
Jos on tyly sinulle, lienee tyly kaikkia muitakin kohtaan.