Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lohduttakaa kipeää mummelia!

Vierailija
27.05.2016 |

Järkyttävä flunssa on menossa, tulin töistä ja pakko vaan maata.

Huomenna tulee sukulaislapsi kylään, ja juhliakin pitäisi järjestää. En jaksa imuroida, en laittaa tiskejä koneeseen, en tehdä mitään.

Entä jos olen sairas vielä sunnuntaina, kun pitää leipoa piirakkaa, pitsaa, kakkua ja kaikenlaisia mössöjä.

Nyt olen lähes viikon kärvistellyt, töissä olen käynyt kuitenkin. Nyt koskee nieluun, nenään puhkeamassa herpes.

Rohkaisun sanoja kaipaan! Niin, onko muita mammoja flunssan kourissa? Miten kauan tämä oikein kestää??? En ole ollut sairaana moneen vuoteen, en muistanut, miten kamalaa flunssa voikaan olla.

Nyyh ja niiskuti.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mummelit käy töissä :o Ne on kotona kissan kanssa pullaa leipomassa ja sukkia kutomassa <3

Vierailija
2/4 |
27.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jättäisin juhlien järjestämisen suosiolla, enkä todellakaan ottaisi sukulaislasta kylään kipeänä. Mahtaa lapsen vanhemmatkin tykätä hyvää, kun tartutat taudin lapseen.

Nyt lepoa. Juhlat järjestäköön joku muu tai sitten siirrät juhlat jonnekin tulevaisuuteen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No parane pian mummeli.

Vierailija
4/4 |
27.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei heru sympatioita, sorry.

Ottaa nyt joku ipana hoitoon, vaikka tautinen olet ja marttyyrina varmaan väännät ne pullatkin bilesiin ja muistat vieraille vinkua kun kipeenä piti leipoakin.