Miten voisin löytää miehen?
Nettipalstan kautta olevat miehet asuvat min. 100 km matkassa, en käy baareissa, harrastan juoksua ja pyöräilyä eli eipä kukaan pysäyttele sielläkään.Miehet kyllä katsovat perääni aika laajalla ikäskaalalla (n30-60v) kaupoissa ja kadulla. Olen itse teinien äiti eli en ihan nuori enää. Omaa aikaa on jo liiaksi ja toive olisi jakaa sitä mukavan miehen kanssa. Olen hoikka, pukeudun naisellisesti, minusta löytyy pullantuoksuista naista tai suomaastossa rämpivää ulkoilijaa ja kaikkea siltä välitä. En tiedä mitään tindereistä tms, myönnän. Onkos teillä muilla onnistunut löytää mies millä tavoilla?
Kommentit (2)
Naiset ei oikein tunnu ymmärtävän tilannetta, kun mailma muuttuu ja parasta ennen päiväyskin otettu käyttöön. Ensin vaaditaan tasa-arvoa, ja sitten kun sitä alkaa olemaan niin siitä aiheutuvia huonojapuolia ei sitten halutakaan. Tuota , ap, miehen elämä on ollut aina. Nyt sitä vastuutakin, olisi tarjolla.
Mies löytää sinut. Sitten kun tulee molemmille tarve sanoa, että miten on mahdollista, että löysimme toisemme. Se on sitten siinä.