Voimat on loppu, tulisipa joku ja sanoisi ettei hätää
Olen henkisesti loppu. En jaksa. En jaksa miestä, perhettä, töitä, en mitään. Haluan lakata olemasta. Haluan että paha olo loppuu.
Kommentit (5)
Periaatteessa tiedän että järjestyy. On järjestynyt ennenkin. En vain haluaisi luovuttaa ja myöntää olevani mm masentunut. Pahemmaksi menee koko ajan kun sinnittelen tätä muka-elämää. Olen jo alkanut haaveilla onnettomuudesta tai sairaudesta. Vielä on matkaa itsetuhoisiin ajatuksiin, mutta sitä kohti menossa. Alamäki jyrkkenee ja vauhti kiihtyy :'(
Ap
Ota mukava asento. Laita rauhoittavaa musiikkia soimaan. Ota itsesi halaukseen. Silitä päätäsi. Rauhoita sisäinen lapsi.
Hetejo-Gay junkkaji sanoo että ei ole hätää kun ojajoin
Nyt kannattaa hakea apua! Itse annoin mennä pahan olon mennä liian pitkälle ja voimat loppui kuin seinään, toipuminen kesti. Työterveys auttaa varmaan.
Ei hätää. Kaikki järjestyy kyllä. <3