Mikä minussa on vialla, kun kelpaan miehille vain kaveriksi?
Olen eronnut vuosi sitten liitosta, joka kesti 10v ja oli ensimmäiset 9v todellinen rakkauslitto. Nyt olen tavannut tämän vuoden puolella kahta eri miestä, joista kumpikaan ei halunnut mitään fyysistä suhdetta kanssani. Juttukaveriksi ja vaikka elokuviin ja saunaan kelpaan, ei mitään muuta.Toisen kanssa sentään halatiin joka tapaamiskerralla ja pari pientä suukkoa. Toinen ei ole käynyt 10cm lähempänä minua, vaikka on tavattu useamman kerran ja jaettu kaikkia mahdollisia ajatuksia.Minua sanotaan kauniiksi ja tyylikkääksi naiseksi, on vakituinen työ ja asunto ym. Ehkä olen liian laiha ja rinnaton, niin tämäkö se loppupeleissä suojaa minua miehiltä? Tapasin viimeksi tämän jälkimmäisen pari päivää sitten ja olimme saunassa ja uimassa. Tuollaiset voin hoitaa ihan naiskavereitteni kanssa.
Kommentit (25)
Jospa ne vaan ei ole uskaltaneet lähestyä? Ootko itse tehnyt aloitetta?
Laiha ja pienirintainen nimenomaan on miesten mieleen.
Ehkä susta uupuu se "jokin". Tiedä häntä mutta mitä jos lihottaisit itseäsi 5 kg että saisit jotain naisellista kurvikkuutta.
En, en todellakaan puhu autoista ja tekniikasta. Ehkä en vaan miellytä jostain syystä. ap
Vierailija kirjoitti:
Laiha ja pienirintainen nimenomaan on miesten mieleen.
Juurikin näin. Ei haukuta läskiksi, läskiperseeksi tai roikkotissiksi jos vähänkin maan vetovoima jo vetää.
Joko miehet ovat ujoja tai et tunnista heidän (luultavasti kömpelöitä) lähestymisyrityksiään. Pienet rinnat eivät vaikuta, ja miehet tuskin vievät uutta tuttavuutta saunaan kaveripohjalta
Satunnaisen suukottelun ja halailun lisäksi käyt saunomassa näiden miesten kanssa?
Kuulostaa kyllä (sinänsä hyvältä) kaverisuhteelta.
Vierailija kirjoitti:
Ehkä susta uupuu se "jokin". Tiedä häntä mutta mitä jos lihottaisit itseäsi 5 kg että saisit jotain naisellista kurvikkuutta.
Jos se "jokin" on muotojen puutetta, niin vaikea uskoa. Minua pienemmillä naisillakin on miehiä, tosin täytyy myöntää, että kaveripiirissä pienet ja pyöreähköt naiset ovat suositumpia. Tai sitten olen vaan tavannut vääriä miehiä.
Solakka hoikka vilpittömän raikas ja terhakas, hymyilevä paju.
Vierailija kirjoitti:
Joko miehet ovat ujoja tai et tunnista heidän (luultavasti kömpelöitä) lähestymisyrityksiään. Pienet rinnat eivät vaikuta, ja miehet tuskin vievät uutta tuttavuutta saunaan kaveripohjalta
Tämä voi olla totta. Joskus viime vuonna puolituttava mies kuvaili minua sanalla "saavuttamaton."
Et ole viehättävä heidän mielestään. Mies kyllä haluaa lähentyä naista fyysisesti, jos tuntee vetovoimaa. Toisaalta, jos vaikka purat vanhaa parisuhdettasi heille, niin se saattaa aiheuttaa vastareaktion.
Minusta viimeinen lause oli outo. Eikö ole se ja sama onko kaveri nainen vai mies. Ehkä asenteesi ovat turhan ehdottomia joten miehet luulevat ettei ole liikkumavaraa ollenkaan jolloin mitään ei tietenkään tapahdu
Ehkä kannattaa hakea miesseuraa jostain muualta kuin homobaarista?
En ehdota seksiä yhdellekään miehelle. Ellei minua pidetä haluttavana naisena, niin olkoon. Joillekin miehille jo puhuminen seksistä on vaikeaa, niin miten sitten itse käytäntö. Nyt ole tapaillut muutaman kerran miestä, joka alkujaan sanoi kaipaavansa pitkäaikaista parisuhdetta. On ollut kaksi kertaa vuosien suhteissa ja välillä sitten yksin 1-2 vuotta, ei mitään pikasuhteita lainkaan. En tiedä, onko sellainen varovainen kuulostelija ja etenee hitaasti. Kertoo aina viihtyneensä seurassani, on helppo puhua jne. Kuitenkaan ei halua mitään läheisyyttä tms.
Vierailija kirjoitti:
Et ole viehättävä heidän mielestään. Mies kyllä haluaa lähentyä naista fyysisesti, jos tuntee vetovoimaa. Toisaalta, jos vaikka purat vanhaa parisuhdettasi heille, niin se saattaa aiheuttaa vastareaktion.
Miksi miehet sitten ehdottavat uutta tapaamista ja liikkuvat julkisilla paikoilla naisen kanssa, joka ei ole viehättävä.
Tiedän tällaisen naisen ja on kaunis kuin mikä, hoikka ja luonnekin kiva. Miehet eivät halua mitään pysyvää hänen kanssaan.
Ei kaikki miehetkään naisia saa, vaikkei sinänsä mitään erityistä näkyvää syytä pitäisi olla.
Niin se vain menee. Kaikki eivät ole kiinnostavia. Onko se sitten huono feromonituotanto vai mikä.
En mä ainakaan halua naista, joka on ollut 10v ajan liitossa. Moninkertaisesti enemmän kuin mun kaikki suhteet yhteensä
En taas voisi ajatella suhdetta miehen kanssa, jolla useita liittoja takana. Yksi pitkä suhde vielä menisi, mutta jotain on ongelmaa, jos suhteet aina kaatuvat.
Ronski? Puhut autoista ja tekniikasta miesten kanssa?