Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oksentelu flunssaisena?

Vierailija
21.04.2016 |

Olen ollut pari päivää kovassa flunssassa (kurkku tosi kipeä ja nenä vuotaa todella paljon kokoajan). Tänään olo on ollut näiden oireiden lisäksi todella heikko ja olen oksentanut muutaman kerran etovan olon takia. Onko tämä ihan normaalia? Ikinä ennen ei ole flunssiin liittynyt oksentamista.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla ja pojalla oli sama. Viikon kuume, nuha, yskä, kurkkukipu ja oksentelu. Kamala tauti, eikä millään meinaa voimat palautua.

Vierailija
2/3 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta kai se on mahdollista. On myös mahdollista, ettei sinulla ole flunssaa, vaan influenssa, ja siinä oksentelu on vielä yleisempää.

Muista juoda kunnolla, se on tärkeää sekä flunssan että oksentamisen aiheuttaman nestehukan takia. Apteekista saatavat ripulijuomat kuten Osmosal ovat erinomaisia myös oksennustaudissa, korvaavat oksentamisen elimistöstä viemiä kivennäisaineita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Flunssia on erilaisia liikenteessä, suhun on tainnu iskee vähän ärhäkämpi yksilö? Paranemisia!!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi yksi