Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Naapurin lapset pelaavat palloa kadulla

Vierailija
13.03.2016 |

Mitä olette mieltä lasten pallon/jääkiekon pelaamisesta kadulla? Sopiiko mokomaa mennä kieltämään tai pyytää lapsia siirtymän muualle?

Meillä naapurin lapset pelaavat meidän talomme kohdalla jääkiekkoa ja jalkapalloa, pallo ei pysy hanskassa ja lentelee mihin sattuu. Meidän autopaikkamme on toki oman tonttimme puolella, mutta aivan kadun laidassa. Auton kyljet on viime kesänä maalautettu, joten kauhulla odotetaan milloin joku pallo tai kiekko kolahtaa auton kylkeen.

Lisäksi en tykkää, että etupihamme koskemattomaan hankeen tulee lasten jalanjälkiä heidän hakiessaan karannutta palloa (haukkukaa vaikka perfektionistiksi...).

Lapset eivät pelaa oman kotinsa tontin edustalla.

Kommentit (3)

Vierailija
2/3 |
13.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisihan se parempi jos pelaisivat vaan sisällä pleikkaria.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä jos vaikka pelaisivat pelikentällä? Minäkään en ymmärrä enkä hyväksy kadulla pelaamista, kun siihen tarkoitettuja paikkoja kerran on olemassa!