Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haluaisin haluta enemmän seksiä... :/

Vierailija
11.03.2016 |

Kun taas on niin tapetilla nämä eroavaisuudet seksuaalisissa haluissa, niin aloin pohtimaan omaa tilannettani. Olen 27-vuotias ja ollut parisuhteessa mieheni kanssa 5 vuotta. Omat seksuaaliset haluni ovat vuosien myötä vähentyneet, seksiä on kyllä 3-5 kertaa viikossa, pääosin mieheni aloitteesta. Nautin seksistä sitten kun ns. "pääsee vauhtiin", mutta rehellisesti sanottuna itselläni on melko harvoin hetkiä, kun oikeasti tekisi mieli ja tekisin aloitteen. Tiedän, että mieheni toivoo minunkin tekevän useammin aloitteita ja yritänkin siinä aktivoitua vaikkei aina niin haluttaisikaan.

Mietin, että vaikka tilanne on vielä ihan ok niin miten käy, jos vaikka saadaan lapsia... Pelkään pahoin, että olen juuri niitä, joille seksi on vihoviimeinen asia mielessä vauva-aikana tai muutenkin kiireisessä ja stressaavassa elämäntilanteessa.

Ei itseään varmaankaan voi pakottaa "haluamaan", mutta voiko mitään oikeasti tehdä sen eteen, että saisi vähän buustattua omia haluja...?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kenen mielestä ok?

Luuletko että tuon ikäinen poika jaksaa aina olla se aloitteentekijä. Kohta ottaa ritolat ihan varmasti.

Vierailija
2/2 |
11.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kenen mielestä ok?

Luuletko että tuon ikäinen poika jaksaa aina olla se aloitteentekijä. Kohta ottaa ritolat ihan varmasti.

Ei kovin rakentava kommentti, mutta vastaanpa nyt kumminkin. En tarkoittanut olevan ok, että mieheni tekee useinmiten aloitteen, siksi mainitsinkin pyrkiväni tekemään aloitteita useammin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yhdeksän