Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Ootteko koskaan vetäneet liköörikännejä?
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kerran. Tempaisi pullon Kahluaa vitutukseen. Kyllä siitä känniin tuli, ja vuosituhannen krapula, kunnon mandoliinidarra. Ihmekös tuo, sillä sokerimäärällä kilauttaa ensin verensokerin taivaaseen....ja ne tulevat sieltä rytinällä alas.
Pahimmat darrat oon kyllä aiheuttanu likööreillä, örps..... Ei enää ikinä
Alue: Aihe vapaa
Opiskeluaikana hotshotit oli kovassa kurssissa, jos ne lasketaan. Eipä kai siinä sen kummempaa... Kyllä niistä kännin sai.
Pahempaa oli raa-alla liköörillä yrittää sitä. Taisin jollain Baileysin halvemmalla kopiolla yrittää ja sai sillä pään sekaisin, mutta olisi ollut fiksumpaa ottaa vain vähän kerrallaan. Kun en ollut tiukan opiskelubudjetin vuoksi varannut muuta, sillä mentiin, vaikkei jälkikäteen ajateltuna mikään pakottanut juomaan sitä humaltumiseen johtavia määriä. Makuhermot ja äklötys yritti sanoa pitkään, että ei enää yhtään lisää sitä imelyyttä suuhun.