Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En ehdi koskaan vaateostoksille

Vierailija
20.02.2016 |

Tarvitsisin uusia vaatteita, mutta työ vie kaiken ajan, arkisin 7 - 18 töissä, työmatka kotiin kestää tunnin ja pitää käydä ruoka ostoksillakin. En ehdi koskaam rauhassa kiertelemään kaupoille. Viikonloppuisin väsyttää niin töistä että en jaksa. Sitten taas maanantaina uudestaan seitsemään. En tiedä enää mistä revin aikaa kun vuorokausi ei enää riitä. Nettiostoksia olen kokeillut, mutta niissä tulee paljon hutiostoja.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama täällä. Lomilla sitten ostelen enemmän kerralla.

Vierailija
2/3 |
20.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kertyyhän sinulle lomapäiviä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyödynnä vuosilomat sekä muut ajat nettiostoksiin. Toki netistä tulee ostettua huteja, mutta sinuna käyttäisin ensisijaisesti nettikauppoja joissa palautus on helppoa ja ilmaista.

Ohiksena, teet kyllä pitkää päivää jos aina 11h työvuoroja 5 päivänä viikossa (ymmärsin tuosta aloituksesta, että 11 h työtä + 1h työmatka joka arkipäivä). Hyvät lisät ylitöistä tietysti kertyy, mutta kannattaa miettiä onko sen arvoista (eikä vaan näiden shoppailujen takia..)    

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kahdeksan