Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomi, pohjolan nappikauppiaat!

Vierailija
14.02.2016 |

Mielenkiintoiselta vaikuttaa maamme tilanne.On velkaa, on työttömiä, on kodittomia, on asuntokupla, on liiton rahoilla eläviä,jollain aloilla täysin karanneet palkat, täysin korruptoitunut ylempi virkamieskoneisto jne..

Kauan tämä taskusta toiseen rahan siirtely tulee mielestänne jatkumaan?Itse luulen ettei tässä enään tarvita edes 10v periodia koko tilanteen räjäyttämiseksi.

Otetaan lisää velkaa, jotta saadaan rahoittaa syrjäytyneitä ihmisiä.

Liitonpäivärahat pitäisi lopettaa mielestäni heti huomenna klo 06 alkaen ja sirtyä systeemiin jossa saa vaikka ensimmäiset 6kk 1700€/kk puhtaana käteen ja sitten 500€/kk.Liiton rahoilla kikkaileminen maksaa ihan helvetisti tälle yhteiskunnalle ja on lähinnä etu ihmisille jotka ovat tienanneet sen +3500€/kk.Maistuu se työn hakeminen paremmin ja vaikka Pera on saanutkin edellisestä suojatyöpaikastaan sen 6000€/kk, niin se ei tarkoita etteikö seuraava palkka voisi olla vaikka 4200€/kk.

Asuntoja ei voida mukamas rakentaa "riittävästi", vaikka rakennusalalla on paljon työttömyyttä.Ei asuntojen rakentaminen oikeasti maksa paljoa ja sillä voitaisiin myös työllistää maahanmuuttajia.Se vaan maksaa kun 40 tonnia maksaneesta kaksiosta pitää saada 260 000€, jotta herroille voidaan maksaa jotain täysin käsistä karanneita liksoja ja kannustimia.

Lisäksi ennen valtion omistamat firmat puhaltavat nykyään rahat ulkomaille veroparatiisien kautta.Menee niin hyvin että oikein naurattaa.Mukavaa sunnuntaita ihmisille!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No nyt tuli paljon paskaa yhdessä avauksessa

Vierailija
2/3 |
14.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei meinaa enään keksiä mitään positiivista sanottavaa, vaikka miten yrittäisi etsiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet propagandan uhri. Olet ensimmäisenä huonontamassa työntekijöiden etuja, vaikka itse myönnät että vika on herroissa. Herrojen etuihin et uskalla kuitenkaan koskea?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kahdeksan