Seksi on tosi ällöä ja....
...yliarvostettua. En todellakaan ymmärrä tätä iänikuista vouhotusta seksistä. On niin ihana olla ilman ja kanalisoida energiat muihin tekemisiin, mietiskelyyn, käsitöihin, syvällisiin keskusteluihin, liikuntaan yms.
Samaa/eri mieltä?
Mikä siinä seksissä muka niin vetää?
Kommentit (12)
Kyllä siinä se viehättää, että saa kassit tyhjäksi.
Naurettavaahan se seksin ylistys on, kun se ei kuitenkaan ole ihan ainoa asia mitä maailmassa on.
Seksi on ihanaa. Ja kyllä mää tykkään tehdä käsitöitä ja lukee ym, mutta ei ne nyt seksiä korvaa. Mikään ei korvaa sitä läheisyyden tunnetta mikä seksin aikana on oman miehen kanssa. Ja tietysti orgasmit on kans kivoja :D
Huono seksi on kamalaa, ällöä, kiusallista ja epämukavaa. Onneksi voin harrastaa hyvää seksiä hyvän kumppanin kanssa.
Kanalisointia ihanampaa on vain analisointi.
Mitä sulle on tapahtunut ap kun tuollainen olet...?
Mielestäni seksi laatu on täysin kiinni siitä, kenen kanssa sitä harrastaa.
Ajattelin ennen ihan samalla tavalla kunnes tapasin miehen, joka teki seksistä taivaallista. Hassua että aikaisemmin inhosin seksiä. Nyt kaipaan sitä.. taitaa olla oikea mies kuvioissa. :)
No mä en oo ikinä ymmärtäny miten jotkut jaksaa kassit täynnä juosta naisten perässä, seksiä usein kuitenkaan saamatta. Mua kun panettaa niin porno 10 minuutiks pyörimää ja se on sit siinä. Seksi/panetuksen poisto on mulle vain yksi toimitus kuten esim. nälkäänsä syöminen tai väsymykseen nukkuminen.
Hyvä seksi on upeaa ja se nimenomaan lataa energiaa kaikkeen muuhun. Oikein odotan huomisua seksitreffejä ja sitä miten paljon siitä saan. Mä oon todellakin v-mäinen akka, jos en saa. Ja kehrään tyytyväisenä kun saan.
En tiedä. Itsekään en oikein ymmärrä seksin viehätystä. Ajatuksen tasolla toki ihan kiva juttu, mutta käytännössä vaan kiusallista ja epämukavaa.