Paras ripsiväri?
Suosittele ripsiväriä! Ne kun maksavat aika paljon, enkä haluaisi tuhlata rahoja huonoon laatuun.
Kommentit (13)
Paras kokeilemani ripsiväri on Maybelline Lash Sensational.
En suostu käyttämään kuin Sensain 38. Maksaa ~30e
Sensai 38, ei ole sen voittanutta.
Estee Lauderin Double wear ja Lancomen Definicils/Hypnose
Olen käyttänyt jo 15 vuotta Sensain 38 asteen ripisväriä. Nimi tulee siis siitä, että peseytyy helposti pois lämpimällä vedellä, mutta muuten kestää hyvin ripsissä. Minulla on herkkä iho ja jotkut kosmetiikkatuotteet ärsyttävät, mutta tästä ei ole koskaan tullut mitään epätoivottuja reaktioita. Jos haluaa jotain superpuperturboefektejä, niin tämä ei ole se tuote, mutta laadukas koostumukseltaan kyllä.
Vierailija kirjoitti:
Max factor 2000calorie.
Mulla myös tämä ja on ihan paras. Kaiken lisäksi edullinen! Omat ripset on pitkät mutta ei kovin tuuheat. Tällä saa kunnon vinkkarit. Eikä varise, on riittoisakin.
Max Factorin ripsarit ehdottomasti. Olen erehtyny käyttää muita ja huh mitä kuraa ne on, tulee ihan kamalan näköiset ripset: joko mitättömät (ripsiväriä ei edes näe) tai sitten ihan klimppiset tai sitten sellaiset, että varisevat alaluomelle.
Max Factorin tämä on hyvä, jos haluaa erotellut, mutta tuuheat ripset:
http://www.anttila.com/shop/fi/netanttila/max-factor-masterpiece-mascar…
Hintaakin vain 10 euroa nyt alessa
Sensai 38, levittyy hyvin ja lähtee nimensä mukaisesti lämpimällä vedellä pestynä. Ei ärsytä silmiä ja helppo pestä pois.
Lancome doll eyes. Muotoilee ripset tosi kauniiksi. Avartaa katsetta. Pidentää, paksuntaa ja erottelee. Siitä kai nimikin, nuken silmät.
Jos puolestaan haluaa volyymia TOSI paljon, kannattaa kokeilla jotakin Diorin Show-sarjan maskaroista, melkoisen paksu ja täyteläinen lopputulos. Suorastaan jopa liian paksu arkikäyttöön. Toimii hyvin tummassa juhlameikissä.
Max Factorin False Lash Effect Fusion. Normaalihinta 19 e, mutta aina etenkin Anttilassa tarjouksessa n. 12-15 eurolla. :> Pidentää, tuuheuttaa, kaareuttaa (hmm mikä sana), miinuksena helposti tökkää pullealla harjalla tahran luomeen.