Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En voisi asua WT-alueella.

Vierailija
23.01.2016 |

Tänään olin pitkästäaikaa kyläilemässä tuttuni luona, joka asuu Helsingissä Malminkartanossa. Heti aluksi jo arvelutti jättää vuokratalon pihaan parkkiin kallis Audi Q3, tiedä miten ne köyhät kateellisina naarmuttavat.
Sitten se köyhälle ja lialle haiseva kerrostalon rappukäytävä, yäk. Onneksi tuttuni on sentään osannut edes jotenkin kalustaa asunnon asuttavaksi, tosin en voisi itse siellä asua.
Tuohan on jotain slummialuetta, niin siellä ihmisetkin näyttää masentuneilta ja rapakuntoisilta.
Hyh!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
23.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri kävelin Malminkartanossa Rukkilanrinteessä ja ne ovat tosi kivoja taloja. Taitavat olla jopa kaupungin. Satun tietämään, että siellä on tosi kiva naapurusto ja kesäisin yhteisiä grillijuhlia, jne. Kiva alue, ihan tavallinen. 

Vierailija
2/6 |
23.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Malminkartanon kupeessa on viheralueita ja loistavat kuntoilumahdollisuudet. Hyvät kulkuyhteydet.  Junarata on vieressä, pääsee nopeasti keskustaan ja/ tai lentokentälle, jos tarvis.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
23.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän Q3:sta saa kallista vaikka mitä ruksaisi varustelistalta. Perus-perheauto.

Vierailija
4/6 |
23.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä taida sulla olla kummoset älynlahjat jos WT ja köyhä on susta sama asia. :D

Itse asun halvasti miehen kanssa Herttoniemessä, koska opiskelemme kummatkin ja yksiössä kun asuu on menot pienet eli meidän yhteisistä alle 2000 euron tuloista liikenee osa matkusteluun ja hyvään ruokaan.

5/6 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bautismo de Fuego kirjoitti:

Eihän Q3:sta saa kallista vaikka mitä ruksaisi varustelistalta. Perus-perheauto.

Provoja kirjoittavat eivät aina ajattele näitä asioita loppuun asti. Tämäkin aloitus oli toisinto palstalla niin kovin moneen kertaan nähdystä.

Vierailija
6/6 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä taas olen miettinyt, että ehkä kannattaisi muuttaa johonkin "slummiin".

Siellä on paljon päihdeongelmaisia naisia ja yh-naisia. Josko joltain lohkeaisi minullekin...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän neljä