Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

naiset; seksi ennen ja jälkeen synnytyksen..

12.01.2006 |

Miten teillä muuttui seksielämä raskauden aikana tai synnytyksen jälkeen? Vieläkö oli samanlaista kuin " silloin ennen" ?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
20.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..tai selällään n. 4 kertaa viikossa. Raskausaikana haluni katosivat ja se ei oikein tuntunut hyvältä. Synnytyksen jälkeen mieheni on ottanut minulta kaiken antamatta jääneen takaisin. Parhaani mukaan olen pannut vastaan.

Vierailija
2/10 |
13.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Oli varmaan uuden henkisen yhteyden ansiota. Minä myös tunsin itseni tosi Naiseksi. Toki vähän oli paikat löystyneet, mutta aika ja lantionpohjanlihasten jumppaaminen auttoivat palauttamaan tilanteen entiselleen. Miehen mielestä tunnuin ihan samalta kuin ennenkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
14.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt taas kun raskaana, seksi ei tunnu miltään, vaikka sitä haluaisinkin tosi paljon useammin... huoh

n27

Vierailija
4/10 |
14.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

on synnytyksen jälkeen hiukka hiljasempaa, kun olen ollut väsynyt, 1 tai 2 kertaa päivä.

Raskaana panetti hiukka enemmän.

Vierailija
5/10 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta synnytyksen jälkeen parin kuukauden päästä on aloiteltu - heti kun lähinnä musta on tuntunut siltä. Siihen asti mies huomaavaisesti odotellut. Sen olen huomannut että olen paljonkin estottomampi kuin ennen, enkä läheskään niin itsestäni ja kropastani epävarma kuin aiemmin, vaikka kroppa olikin ennen timmimpi. Hassua, mutta niin se vain on.

Vierailija
6/10 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli olen raskaana nyt viikolla 20+0 ja meillä harrastetaan seksiä tai siis rakastellaan joka päivä, jopa useasti päivässä. Tuntuu että voisin tehdä sitä ihan missä vaan. Halut ei ole ainakaan kummaltakaan kadonneet. Tuntuu että koko ajan kokeillaan uusia juttuja ja rakastelu muuttuu paljon nautinnollisemmaksi.



=)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seksiä suhteen alussa usein monta kertaa päivässä. Raskausaikana seksiä ei ollut noin usein, 3-5 kert/vko, mutta sitäkin kuumempana kävin noilla kerroilla. Synnytyksen jälkeen ensimmäisen kerran nautimme toisistamme parin viikon kuluttua, ja kunnon toimintaa kolmen viikon jälkeen. Ei siis maltettu odottaa jälkitarkistukseen, kun vuotokin loppui. Yhtä nautinnollista se ei vielä ole. Haavan alue tunnottomampi, eikä muutoinkaan ole yhtä helppoa hallita lihaksia, vaikka joka päivä treenaankin. Mutta eiköhän se tästä vähitellen :)

Vierailija
8/10 |
18.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennen raskautta=hyvä

Raskauden aikana=ajoittain ihan ok

Synnytyksen jälkeen=PAREMPAA!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
18.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raskauksien aikana:hyvin vähäistä, sattui ja ei haluttanut. 1.lapsen jälkeen:parempaa, 2.lapsen jälkeen:vielä parempaa. Vahinko, etten voi saada lisää lapsia, millaistakohan olisi kolmannen jälkeen:)

Vierailija
10/10 |
18.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siitä olen kuitenkin melko varma, että myös meidän emännän mielestä seksi on parantunut rauskauksien jälkeen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi yhdeksän