Vantaan bussi 736
Lähden bussilla 736 Korsosta ja jään Vantaalla pois. Bussi ajaa Keravan läpi ja siellä on kai kaksi pysäkkiäkin bussille. Täytyykö matkasta maksaa joku seutumaksu noiden Keravan pysäkkien takia vai pääseekö Vantaan sisäisellä? Kiva jos joku tietää!
Kommentit (9)
[quote author="Vierailija" time="25.09.2015 klo 10:01"]Luulen, että pitäisi maksaa, mutta en ole varma.. Itse en kyllä maksaisi, koska matka päättyy Vantaalle.
[/quote]
No näin varmaan täytyy tehdä. Ajattelin vaan kysyä jos täällä olisi joku tiennyt. Jos täytyy maksaa niin otan kyllä toisen bussin, mutta kun noita menee sen verran harvoin että olisi kiva tietää etukäteen.
Ei tarvitse maksaa! Se on vantaan sisäinen matka koska astut bussiin ja poistut bussista vantaan alueella. T: työmatkalainen
No vaikka virallisesti siitä pitäisikin maksaa, niin sinuna ostaisin vaan normilipun, eihän se kuski kyttää missä kohtaa jäät pois. Jos tulee sanomista joskus, sanot, että oletit normilipun riittävän, koska matka päätyy Vantaan puolelle ja jatkossa tiedät..
[quote author="Vierailija" time="25.09.2015 klo 10:41"]Ei tarvitse maksaa! Se on vantaan sisäinen matka koska astut bussiin ja poistut bussista vantaan alueella. T: työmatkalainen
[/quote]
Okei, kiitos paljon!
Miksi bussiaikatauluja ei ole päivitetty?
Ne näyttävät edelleen kesäaikana.
Itse en uskaltaisi mennä sillä bussilla.
Varmaan pitäisi mutta itse en ole koskaan maksanut.. Ja eikö kyseiseen paikkaan mene mikään muu kulkuneuvo kuin kyseinen viidakkolinja.
Luulen, että pitäisi maksaa, mutta en ole varma.. Itse en kyllä maksaisi, koska matka päättyy Vantaalle.