Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jättikomeetta löydetty Auringon läheltä - iskee Maahan 28.9?

Kommentit (22)

Vierailija
1/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oo. Muna olla matkoilla tuolloin

Vierailija
2/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, ja samat lähteet sanovat, että LHC voi avata portaalin toiseen ulottuvuuteen josta yllättäen tulee tappaja-asteroidi :D

Vakuuttavaa faktaa...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli komeetta tulee 150 milj. kilometriä viikossa ja mosahtaa? Melkoista haipakkaa, mutta Pelle Pelottomille tuokin on mahdollista!

http://www.sarkanniemi.fi/akatemiat/tahtiakatemia/aurinkokunta/aurkoko.htm

 

Vierailija
4/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa olin tulossa sanomaan kuin kolmonen, ei hirveästi tämä lehti nyt vakuuta... :D

Vierailija
5/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun vähän silmäili tuon lehden muita juttuja, kävi hyvin selväksi mitä tasoa lehti on.

Vierailija
6/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö se loppu tule jo 23.9.?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="22.09.2015 klo 08:16"]Kun vähän silmäili tuon lehden muita juttuja, kävi hyvin selväksi mitä tasoa lehti on.
[/quote]

Tieteen MV-lehti...

Vierailija
8/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennemmin. Tai myöhemmin. tulee loppu.

Ooooooo

Tai ainakin Jeesus

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syyskuu 2015 tulee mullistamaan maailman. Illuminatin seuraava tempaus pitäisi tapahtua 23. syyskuuta 2015.

http://disclose.nu/t/9-23-2015-will-be-the-next-9-11-in-a-much-bigger-way/22

Satanisti-eliitti aikoo ilmeisesti järjestää massiivisen terrori-iskun, joka lavastetaan asteroidi-iskuksi.

http://www.disclose.nu/t/9-23-2015-will-be-the-next-9-11-in-a-much-bigger-way-2/23/3


Samaan aikaan, kun maailman huomio on kiinnittynyt false flag -iskuun ja Syyrian pakolaisiin, niin CERN aikoo avata portaalin Helvettiin ja tuoda Luciferin maanpäälle.

http://www.metatech.org/wp/conspiracy/september-24-2015-23-cern/

14.9 alkaa ns. Luciferin vuosi, Anno Lucis. Vapaamuurarien mukaan syyskuussa 2015 Osiris (Lucifer) palaa temppeliinsä ja aloittaa uuden aikakauden.

Obama kuvattuna "kaikkien asioiden Jumalana"/Shivana:

http://www.metatech.org/wp/wp-content/uploads/2015/05/newsweek-obama-shiva.jpg

Satanisti-oligarkkien the Economist lehden kannessa "the World in 2015" Obaman johtamat maailman johtajat vilkuttavat hyvästiksi ja taustalla näkyy sienipilvi:

http://www.metatech.org/wp/wp-content/uploads/2015/05/economist_magazine_jan2015.jpg


Syyskuussa 2015 todennäköisesti tulee tapahtumaan mm. kristittyjen uskovien ylöstempaus.


23. 9 on vuoden 266. päivä. Tuolloin 266. paavi (joka on viimeinen paavi Malachyn profetian mukaan) tapaa Obaman. Paavi valittiin virkaansa 13.3.2013 ja hän saapuu Yhdysvaltoihin virkansa 923 päivänä. Tuo on jenkkien päivämäärä 23.9., milloin siis 266. paavi tapaa Obaman vuoden 266. päivänä virkansa 923(=23.9.) päivänä. Paavi vierailee myös kongressissa ja YK:ssa ja myös Philadelphiassa.

Paavi vierailee siis Philadelphiassa. Siellä allekirjoitettiin Yhdysvaltain itsenäisyysjulistus vuonna 1776. 2015-1776=239. Jälleen sama päivämäärä.

Ihminen on valmis syntymään 38 raskausviikon jälkeen, kun päiviä on täynnä 266. Raamatussa sanotaan (1. Tes. 5:3), että "kun he sanovat: "Nyt on rauha, ei hätää mitään", silloin yllättää heidät yhtäkkiä turmio, niinkuin synnytyskipu raskaan vaimon, eivätkä he pääse pakoon." Tässä siis viitataan 266 päivään ja siihen, että jotain on päästävä pakoon. Asiayhteys tuossa Raamatun luvussa viittaa tulevaan vihan/ahdistuksen aikaan, jota seurakunta pääsee pakoon. "Nyt on rauha, ei hätää mitään...". YK:n kansainvälistä rauhanpäivää vietetään 21.9.

Mitä muuta tämä jatkuvasti toistuva 239 tarkoittaa? 239 on tunnettu varsinkin plutoniumista. Plutoniumin tunnetuin käyttökohde on ydinaseet. Ydinasekäyttöön soveltuu vain fissiili 239 Pu-isotooppi. Mielenkiintoiseksi asian tekee se, että Mozart sävelsi serenadi K239:n vuonna 1776 eli samana vuonna kuin Philadelphiassa allekirjoitettiin Yhdysvaltain itsenäisyysjulistus. Erikoinen yksityiskohta vuodessa 1776 on myös se, että Illuminati-salaseura perustettiin juuri tuonna kyseisenä vuonna 1776. Mozart kuului vapaamuurareihin (Illuminatiin vahvasti linkittyvä salaseura). Vuodesta 1776 vuoteen 2015 saatiin 239 vuotta. Mozart sävelsi serenadi K239:n kahdelle eri orkesterille. Tästä saadaan ajatus kahdesta toimijasta, orkestroijasta.


http://ylostempaus2015.wix.com/syyskuu

Todennäköinen ylöstempaus tapahtuu Rosh Hashanah:n aikana (13-15.9.2015) tai 23.9.2015. Päivä ei ole varma, mutta todennäköisesti syyskuussa 2015 joka tapauksessa. Kyseinen episodi saa luonnollisesti koko maailman huomion ja asia tullaan selittämään esimerkiksi ulkoavaruuden olioiden sekaantumisella asiaan. Vaihtoehtoiseksi selitykseksi voidaan tarjota muun muassa, että edistyksen tiellä olevat ihmiset tempaistaan pois. On myös mahdollista, että ufoista esitetään vahvoja todisteita. Mutta millään todisteella ei ole merkitystä. Todisteet esim. "ulkoavaruuden oliot" ovat demonista alkuperää. Vauvat ja lapset tempaistaan myös ja tämä merkitsee sitä, että syyttömät eivät joudu kärsimään maassa.

Syyskuu 2015 käynnistää ns. vaivan ajan. Seuraavat 7 vuotta ovat suurten vitsausten ja kärsimyksen aikaa.

Erittäin tärkeää koko aikana on olla ottamatta MISTÄÄN HINNASTA ns. Pedon merkkiä. Kyseinen merkki (todennäköisesti mikrosiru tai vastaava) asennetaan otsaan tai oikeaan käteen. Kyseinen merkki (mahdollisesti siru tms.) mahdollistaa mm. kaupankäynnin. MAHDOLLISESTI, mutta ei pakollisesti merkkiä (mahdollisesti sirua) myös markkinoidaan sen parantavien/"yliluonnollisten" kykyjen lisääjänä tai velkojen anteeksiantajana. Tällaisia yliluonnollisia kykyjä ovat esim. ikuinen elämä, suuret voimat, täydellinen terveys jne. Hetkellisiä suotuisia terveysvaikutuksia voi näkyä ihmisissä, mutta merkin ottaminen aihettaa mm. kivuliaita paiseita. Lisäksi siruun on asennettu MAHDOLLISESTI (jopa yleisön tietämättä) vierasta DNA:ta, joka sekoittuu ihmisen DNA:han. Pedon merkin ottaminen, oli se siru tai mikä vastaava tahansa, tarkoittaa yksinkertaisesti sitä, että ihminen joutuu ikuiseen kadotukseen ja ei pääse ylöstemmattujen joukkoon taivaaseen. Merkin ottamatta jättäminen voi tarkoittaa esim. mestausta. Kannattaa muistaa, että mielummin kuolema kuin ikuinen kadotus missään tilanteessa tai olosuhteessa!


Seuraavassa spekulatiivinen, mutta mahdollinen asia Antikristuksesta:

Mahdollinen Antikristus ei välttämättä ole kovin vanha ja kovin ilmeinen vaihtoehto. Antikristus esittäytyy rauhan miehenä ja saa aikaan lähi-idän rauhan, mutta tämä rauha ei ole pysyvä rauha. Antikristus myös sallii Juutalaisten temppelin rakentamisen. Myöhemminen Antikristus asettuu temppeeliin ja julistaa olevansa Jumala. Antikristus on mahdollisesti varsin karismaattinen, hyvännäköinen ja ehdottomasti ihmisiin vetoava persoona. Kyseisellä henkilöllä on todennäköisesti paljon rahaa ja valtaa sekä puhuu maailmanrauhasta. Henkilö voi ulkoisesti jopa muistuttaa Jeesusta. Vihreä aate ja teknologia ovat todennäköisesti hänen puheissaan läsnä. Hän omistaa mahdollisesti juutalaiset sukujuuret. Ikä arviolta 35-50. Mahdollinen kandidaatti on esim. David Mayer de Rothschild.

http://ylostempaus-syyskuussa-2015.webnode.fi/

Vierailija
10/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kylläpä nyt harmittaa, kun olisin saanut asuntolainan maksettua 30.9. Minun tuurilla se kuitenkin osuu juuri omaan talooni ja vakuutus ei korvaa luonnonkatastrofien aiheuttamia vahinkoja.

Ikävä mennä maanantaina töistä kotiin, kun kodin paikalla on vain iso monttu. Tosin eipähän tarvitse lehtiä haravoida.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

TLDR

Vierailija
12/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitää oikeastaan alkaa tulostamaan aitoustodistuksia komeetan kappaleita varten ja väsätä webbikauppa myymään niitä edullisemmin ennakkotilauksen tehneille. Superkalliilla saisi ennakkotoimituksenkin.

Samoin voisi myydä miljoonan dollarin maailmanloppuvakuutuksia a' 100 dollaria.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

10, tulepa sitten lokakuun ensimmäisenä kertomaan meille, mikä se mullistus oli? :)

Vierailija
14/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

23.9 on jo huomenna! Nyt pitäs saada äkkiä bisseä kaupasta, että ehtis vetää kunnon kännit. En ehtiny saada ees kunnon seksiä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi apua. Mulle piti huomenna asentaa ehkäisykapseli käsivarteen. En taida mennäkään, jos se onkin joku pedon merkki!

Vierailija
16/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

älkää nyt tällaista levittäkö. herkillä ihmisillä menee pasmat sekaisin tällaisesta.

Vierailija
17/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta... sit mulla jää superkuu ja verikuu ja kuunpimennys näkemättä! En ala.

Vierailija
18/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moon käyttänyt Lucifer tuotteita jo pitkään, hyviä grillikamoja.

Vierailija
19/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="22.09.2015 klo 08:22"]

Ikävä mennä maanantaina töistä kotiin, kun kodin paikalla on vain iso monttu. Tosin eipähän tarvitse lehtiä haravoida.

 [/quote]

Positiivinen ajattelu kunniaan. Lisää näitä.

Vierailija
20/22 |
22.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tervetuloa