Tunteita luokkakaveria kohtaan. Apuja?
Joo eli avaudun aiheesta nyt tänne, kun muilla palstoilla bustaus olisi aika varmaa. :D
Olen siis tämän syksyn fuksi ja ujoudestani ja muusta sosiaalisesta burgeroinnistani huolimatta olen tutustunut uusiin ihmisiin ja saanut kavereitakin.
Olen normaalisti vähän no-life, suoraan koulusta kotiin, mutta nyt olen pyörinyt pienessä kaveriporukassa vapaa-ajallanikin ja on kyllä ollut ihan mukavaa vaihtelua.
Ongelmana on siis se, että olen ihastunut yhteen kaveriini. Porukassamme on kaksi miespuolista ja kaksi tytyä. Tämä toinen aiheuttaa minussa lämpimiä tunteita.
Vaikuttaa siltä että voisi olla kiinnostunut minusta, hymyilee ja vaikuttaa jotenkin ujolta kun jäämme kahden. Haluaa silti viettää aikaa kanssani, esim. tänään meni myöhemmällä bussilla jotta minun ei tarvitsisi odotella omaa bussiani yksin.
En ymmärrä miksi olisi kyllä kiinnostunut minusta, kun olen vähän tälläinen burgeri. Pidän peleistä ja animesta, mutta niin pitää hänkin.
Eräissä juhlissa (pienen porukan) kyllä avautui ettei oikein enää jaksa seurustelusuhteita, kun hänen edellinen suhteensa oli niin huono.
Enkä muutenkaan tiedä kannattaisiko luokkakaverin ja vielä pienen kaveriporukan sisällä alkaa säätämään mitään, vaikka olisikin kiinnostunut. Mutta voi jumalauta, en ole ollut pitkään aikaan ihastunut ja koko tilanne kuumottaa.
Koko tilanne tuntuu siltä kuin olisin päätynyt takaisin yläasteelle. Joka kerta kun pääsen istumaan hänen viereensä tuntuu ihan mahtavalta. Naurakaa vaan, onhan tämä tilanne vähän perseestä. Tälläinen animehikky vielä olen. :D
T. M21
Kommentit (13)
AV-palstan ignoratuin ketju hetkeen. Mitä aktuaalista vittua.
älä tee sitä.
Mulla kävi noin. Luokkakaveri olikin aivan kiero ja sadisti, lopulta eristi koko luokasta. Jouduin järtäytymään toiseen ryhmään, olisi muuten mennyt henki.
Menehän takaisin ylilaudalle siitä
Mitä vittua on burgerointi??
Kuka korkeakoulussa opiskeleva puhuu noin?
Ap sanoo olevansa lievä asperger. Siis diagnosoimaton, mutta piirteitä omaava. Minusta ihan normaalia normaalia fiksumman ihmisen kirjotusta. Mutta alapeukutin, koska ärsyttää se, että puhut kaverista, johon olet ihastunut. Ei se ole mikään kaveri, vaan nainen, johon olet tutustuessasi ihastunut, etkä kaverustunut.
En alkaisi, kun testotasosi on noin nolla. Mut ainakin pitää iskeä. Mutta ehkä se nainen ei ole mitään huomannut vielä tunteistasi, eikä tuolla menolla huomaakaan.
Ei, ei ja ei. Älä ala säätämään kaveriporukan sisällä, siitä ei seuraa mitään hyvää.
Kiroilu on av-palstalla kiellettyä, joten ilmoitin asiattomaksi.
Ylös