Lue keskustelun säännöt.
Facebookista. Kuuluuko hyviin tapoihin kiittää ryhmään pääsystä?
02.09.2015 |
Kaikki eivät kiitä. Jos kiittää niin mihin se "kiitos" laitetaan/ kirjoitetaan? :)
Kommentit (4)
Pienissä ryhmissä ymmärrettävämpää, suurissa ryhmissä rasittavaa kun niitä turhia jargoneita tulee tämän tästä seinälle.
Niistä ryhmistä voi sitten myös erota ilman julkista itkupotkuraivaria.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Musta tuo on ihan älytöntä, ketään kiinnosta jonkun kiitokset jossain monen tuhannen ihmisen ryhmässä... Eikä niitä ryhmään pääsijöitä mitenkään valita, että olisi jotenkin erityinen tarve kiitellä, kunhan profiili on kunnossa eikä vaikuta feikiltä niin sisään pääsee ryhmään ku ryhmään.
Kiitos paljon vastauksista! En siis ala kiittelemään! ;) :)
ap
Ei kuulu, tähän on ihan käytännön syy. Nämä seinälle kirjoitetut kiitokset näkyvät muiden ryhmäläisten uutisvirrassa, pienessä ryhmässä se ei haittaa, mutta isoissa niitö tulee liikaa. Olen itse moderaattorina yhdessä 400 jäsenen ryhmässä, enkä myöskään halua kiitosviestejä postilaatikkooni ihan yksinkertaisesti määrän takia.