Rikoin perheen, kysyttävää?
Avoliitossa asui, 4 ja 8 vuotiaat lapset. Sain miehen itselleni.
Kommentit (45)
Onnea vaan. Karma puree sinua vielä perseeseen.
Luotatko mieheen? Ja jos luotat, oletko jotenkin tyhmä?
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:07"]Oletko miehellesi ainoa nainen?
[/quote]
Olen kyllä, olen hysteerisen mustasukkainen, jos saan jonkun se myös on mun.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:08"]Luotatko mieheen? Ja jos luotat, oletko jotenkin tyhmä?
[/quote]
Luotan 100%. Tiesin ensikohtaamisesta lähtien, että kuulumme yhteen. Sain kuulla yhteisiltä tutuiltamme perheestä, mutta silti oli vahva tunne että tämä elämä meidän kuuluu elää yhdessä.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:09"]Omistatko kumisaappaat?
[/quote]
Muutamatkin.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:09"]Jäikö lapset äidilleen?
[/quote]
Jäivät. Asuvat ke-su meillä, joka toinen viikko.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:07"]Onnea vaan. Karma puree sinua vielä perseeseen.
[/quote]
Kiitos tiedosta. Tässä elämässä tehnyt tarpeeksi vääriä valintoja, tämä on tosin se oikea.
Oletteko kauan olleet uusiperheenä?
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:15"]Oletteko kauan olleet uusiperheenä?
[/quote]
Kaksi vuotta tuli heinäkuun alussa siitä kun kaikki alkoi, yhdessä olemme virallisesti asuneet vuoden yhteisessä asunnossa, mieheni muutti perheen luota minun luokse ensin.
Miksi tämä mies on mielestäsi erityinen?
Teit ruman tempun. En kyllä usko, että tulet tuosta nettoamaan pitkän päälle.
Luuletko tosiaan, että pettämisellä alkanut suhde tulisi kestämään? :)
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:25"]Miksi tämä mies on mielestäsi erityinen?
[/quote]
Kun näimme ensimmäisen kerran ja vaihdettiin silloin vietyomia hymyjä tunsin, että tässä on jotain, sen illan jälkeen selvittelin tutuiltamme kuka tämä oli. Hän laittoi viestiä, tuli mun luokse kahville. Naureskeltiin, että hassua kun naamaa helottaa ja kädet hiestä märät ja kokoajan hymyilyttää. Aloimme vaan viettämään aikaa samoissa paikoissa, ilman sen suurempia. Hän kertoi tilanteesta kotonaan ja juttelimme siitä usein. Hän kertoi pettämisistään ja motiiveistaa. Lähdettiin yhteen konserttiin, useat ihmiset tuli sanoon, kuinka ihanan näköstä on kun jotkut on niin rakastuneista..Mentiin mun luokse ja hän kysyi että tunsinko samoin ja mitö olisin mieltä jos yrittäisimme oikeasti julkisesti. Paskamyllyhän siitä alkoi. Avopuoliso oli pitkään tutkinu mun facebookkia ja udellu musta tutuilta. Pian hän huomas, että näin on parempi ja kuinka onnellinen miehestä tuli. Ex-avopuoliso soittaa nykyään jopa minulle, että koska on lapsia tuomassa. Välit on ollut asialliset vaikka alku oli toivoton.
Ja erityisen tästä tekee se valtava hyvänolon ja onnentunne, jota en ole aiemmin tuntenut.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:30"]Teit ruman tempun. En kyllä usko, että tulet tuosta nettoamaan pitkän päälle.
[/quote]
Tiedän mitä olen tehnyt enkö ylpeä itse teosta, mutta heillä ei ollut tulevaisuutta ja me todella rakastamme toisiamme.
[quote author="Vierailija" time="29.08.2015 klo 01:32"]Luuletko tosiaan, että pettämisellä alkanut suhde tulisi kestämään? :)
[/quote]
Ymmärrän pointtisi, uskon todella :)
Tilastojen mukaan noin 20% onnistumistodennäköisyys
Oletko miehellesi ainoa nainen?