Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hometalon edelleen vuokraaminen

Vierailija
31.12.2010 |

Olemme muuttamassa uuteen taloon ja tässä vanhassa talossa on 100% varmuudella hometta. Asumme siis tässä vuokralla. Vuokranantaja ja asunnonvälittäjä ovat tietoisia asiasta ja olemme kehoittaneet tekemään homemittaukset ja remontit ennen uudelleen vuokrausta, jotta selviäisi homeen laatu ja millainen remontti pitäisi tehdä. Kuitenkin nyt tähän tulossa uudet asukkaat heti, kun olemme muuttaneet.

Onko tällainen toiminta edes laillista?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

uusilta vuokralaisilta. Ei tosin ole varsinaisesti sinun asiasi, mutta jos haluat auttaa uusia vuokralaisia, voithan ottaa heihin yhteyttä ja kertoa näkemyksesi jahka tiedät keitä he ovat.

Vierailija
2/3 |
31.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vai oletko ihan itse päätellyt asian?



Jos olet itse ollut homekoirana ja kerrot asian "faktana" niin ei silloin mitään laitonta tapahdu vaikkei asiasta olisi vuokralaisille kerrottu.



Voithan itse kertoa epäilyistä uusille vuokralaisille.



Alkaako nimesi muuten V:llä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ole tehty, mutta homeasiantuntija kävi meillä ja sanoi suoraan, että varmasti on hometta. Huoneillma ei vaihdu nyt ollenkaan, kun ikkunat ja ovet vaihdettu (ennen ilma vaihtui, kun ovet ja ikkunat eivät olleet niin tiiviitä), asunnossa on tunkkainen multainen haju ja vedet ovat tulleet myös alakerrasta sisälle lattian läpi.



Nimeni ei ala V:llä.



-ap-

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kuusi