Lontoon Gatwick, voisiko joku hyvin engl. osaava tai muuten junista tietävä
osaako joku englantia hyvin ymmärtävä kertoa että jos tuota kautta osaa lipun, niin kelpaako se lippu mihin aikaan tahansa lähtevään junaan???
Kommentit (6)
siis voiko niitä ostaa kentältä noita halvempia myös? viimeksi möivät siihen expresseen joka oli sikakallis, vaikka yritin sönkätä että " to that chiiper train pliis"..
ap
Kun katsoin siitä alalinkistä, niin siinä oli muita yhteyksiä kuin Gatwick Express, mutta ne maksaa 45 puntaa ainakin. Käsittääkseni sieltä ostetuna.
Kentällä on sellaisia helppokäyttöisiä automaatteja, joista voit ostaa niitä tavallisia junalippuja, ei siis expressin lippuja. Olet varmaankin ollut viimeksi väärällä tiskillä, sillä se halvempi juna ja Gatwick express ovat eri firmojen kyytejä. Se halvempi juna on Southern Railin. Mutta niistä kentällä olevista automaateista saa niitä halvempia lippuja. Automaatit löytyy kentältä juna-opasteita seuraamalla ja sijaitsevat siinä isossa aulassa juuri ennen sitä juna-asemaa.
Linja-autot on halvimpia, muutamalla punnalla saa matkan Lontoon keskustaan.
Voi kiitos ihanat teille! kiitos kiitos :) Ihanaa helpotti tämä tieto tosi paljon.
ap
Anytime Day Single kelpaa samana päivänä mihin tahansa junaan. Anytime single kelpaa sit minä päivänä tahansa. Noi Cheapest -liput kelpaa vain siihen junaan, mihin ne on ostettu.