Onko tervettä, että perheessä pidetään mykkäkoulua puoli vuotta?
Mä en vaan voi käsittää! Meillä kylässä ollut pojan kaveri sanoi, et hänen siskonsa (14 v) ja äitinsä eivät ole puoleen vuoteen olleet puheväleissä. Syytä en tiedä, tytär on yrittänyt puhua äidilleen mutta hän ei kuulemma halua jutella ja kotona on kuulemma muutenkin todella kova kuri. Mun mielestä ihan kummallista! Miten voi olla edes totta? Onko äiti ihan normaali? Lapset on ihan normaalin oloisia.
Kommentit (6)
Eivät ole keskustelleet vai eivät puhu sanaakaan toisilleen?
[quote author="Vierailija" time="05.05.2014 klo 17:15"]
Eivät ole keskustelleet vai eivät puhu sanaakaan toisilleen?
[/quote]
Eivät puhu sanaakaan. Siis että äiti ei vastaa mitään. Tytär on yrittänyt rikkoa jäätä mutta tuloksetta.. ap
[quote author="Vierailija" time="05.05.2014 klo 17:17"][quote author="Vierailija" time="05.05.2014 klo 17:15"]
Eivät ole keskustelleet vai eivät puhu sanaakaan toisilleen?
[/quote]
Eivät puhu sanaakaan. Siis että äiti ei vastaa mitään. Tytär on yrittänyt rikkoa jäätä mutta tuloksetta.. ap
[/quote]
No se nyt ei ole normaalia, keskustelemattomuus teinin kanssa olisi.
Minun äitini on tehnyt samaa. 17-vuotiaana, kun en toiminut hänen haluamallaan tavalla hän ei puhunut minulle vuoteen. Tosin asuin tuolloin jo omillani, mutta se oli erittäin traumatisoivaa.
Vasta aikuisiällä ja muutaman äidin itsemurhayrityksen jälkeen olen käsittänyt, että hänellä on vakavia mielenterveysongelmia ja nyt olen itse katkaissut täysin välit häneen.
Meillä ei sentään puoltavuotta mutta oli niitä mykkäkouluja . Itse yritin olla puhumatta 2 tuntia mutta alkoi naurattamaan. Mies oli mykkäkoulun pitäjä ja avioerohan siitä tuli.
No ei oo, sanoohan sen nyt järkikin. Missä ihmisten järkikulta on tänä päivänä?