Tanssitteko baarissa miesten kanssa (varatut äidit)?
Tai mitä sanotte jos ette lähde tanssimaan jos mies tulee pyytämään " hitaalle" ?
Kommentit (29)
Olen itsenäinen ihminen, joka päättää omat tanssimisensa ihan itse.
RisaMaya:
Olen itsenäinen ihminen, joka päättää omat tanssimisensa ihan itse.
kuitenkin tuntuu että onko se sopivaa mennä tanssimaan kun on naimisissa...? :oO
ap
Entä miten suhtaudutte jos mies koettaa hipelöidä?
Mua kerran suuteli yks mies puoliväkisin kun tanssin hänen kanssaan enkä päässyt tilanteesta karkaamaan mitenkään :oO Sen jälkeen olen ollut hyvin arka lähtemään tanssimaan baarissa.
ap
Minusta on yököttävää, jos joku vieras humalainen mies on niin lähellä. Kiitos ei.
On kyllä aika törttöä kieltäytyä tanssikutsusta, mutta en rehellisesti tiedä miten kestäisin, jos eräs tietty mies pyytäisi hitaille. :s
on viisainta jäädä sinne nyrkin ja hellan väliin. Älä missään nimessä lähde mihinkään, missä voisit nähdä muita ihmisiä. Ehkä parempi hävittää myös telkkari ja tietokone, niistä saattaa nähdä vieraita miehiä ja mieleen voi tulla himokkaita ajatuksia.
Oikeasti, eikö teillä ole minkäänlaista " naisylpeyttä" ? Jokainen ihminen on yksilö, jolla on oikeus elää ihan normaalia elämää, on sitten erehtynyt naimisiin tai ei. Jos pelkona on miehen mustasukkaisuus, on viisainta häipyä siitä suhteesta niin pian kuin ehtii. Se tauti ei parane, pahenee vain.
Kyllähän minä juttelen miesten kanssa töissä, kurssilla, hiekkalaatikolla yms, ja tuskin olen kaikkien mielestä niin uskomattoman ihana, että he haluavat minua :p
Baarissakin voi jutella ihan niitä näitä, on tosi teinimäistä olettaa että jokainen juttusille tuleva mies on kiinnostunut Siinä Mielessä. Iiiik, toi poika katsoi mua, se varmaan tykkää hei musta... :D
Olen monesti tanssinut esim. ruotsinlaivalla miesten kanssa, siis " vanhusten tansseja" kuten valssia yms. Discossa joraan yleensä kavereiden kanssa, joskus samaan porukkaan tulee kundeja ja tanssitaan sitten kaikki yhdessä. Mitään likistely-perseenpuristelutanssia en harrasta kuin mieheni kanssa.
mutta mitään nuoleskelu-hidasta en. Minua kun ei moinen huvita, jos en ole ihastunut.
ja tultiin siihen tulokseen, että kun minä pidän tanssimisesta ja hän ei, niin saan ihan vapaasti tanssia kenen kanssa haluan. Eli tanssisin siis, jos itselläni olisi se olo, että tahtoisin :)
Vierailija:
Oikeasti, eikö teillä ole minkäänlaista " naisylpeyttä" ? Jokainen ihminen on yksilö, jolla on oikeus elää ihan normaalia elämää, on sitten erehtynyt naimisiin tai ei. Jos pelkona on miehen mustasukkaisuus, on viisainta häipyä siitä suhteesta niin pian kuin ehtii. Se tauti ei parane, pahenee vain.
Minun mieheni ei ole yhtään mustasukkainen, mutta ihan oman itseni takia olen varovainen.
9 (kai?)
Mutta ei mitään likistelyä tai puristelua.
Vierailija:
Vierailija:
Oikeasti, eikö teillä ole minkäänlaista " naisylpeyttä" ? Jokainen ihminen on yksilö, jolla on oikeus elää ihan normaalia elämää, on sitten erehtynyt naimisiin tai ei. Jos pelkona on miehen mustasukkaisuus, on viisainta häipyä siitä suhteesta niin pian kuin ehtii. Se tauti ei parane, pahenee vain.Minun mieheni ei ole yhtään mustasukkainen, mutta ihan oman itseni takia olen varovainen.
9 (kai?)
Kaverien kanssa voisin periaatteessa tanssia hitaitakin, eikä siinä mitään kummallista olisi. Puhuinkin alkuperäisessä viestissäni eräästä tietystä miehestä, jonka suhteen olisin aika varovainen. Syy on se, että jo ilman tanssiakin on ihan hilkun kilkun, etten syö häntä elävältä ja ajaudu pettämään miestäni.
9
tämän tietyn miehen kanssa, itsellä on samanlainen tilanne. Se mies on vaan niin HOT että tuskin pystyisin hillitsemään itseäni, jos kosketusetäisyydelle pääsisin =/
Vierailija:
Kaverien kanssa voisin periaatteessa tanssia hitaitakin, eikä siinä mitään kummallista olisi. Puhuinkin alkuperäisessä viestissäni eräästä tietystä miehestä, jonka suhteen olisin aika varovainen. Syy on se, että jo ilman tanssiakin on ihan hilkun kilkun, etten syö häntä elävältä ja ajaudu pettämään miestäni.9
eikä sillä ole mielestäni mitään tekemistä sen kanssa, että olisi jotenkin hellan ja nyrkin välissä. Minusta kumppania ei tarvitse turhaan loukata osoittaakseen elävänsä itsellistä elämää, vaan voi ottaa toisen huomioon.
Katsoisinko minä hyvällä jos mun mieheni tanssisi baarissa jonkun naisen kanssa hitaita... NO EN!
Joten en tanssi itsekkään!
Eriasia on joissain humppatansseissa vetää jotain valssia...
mut vieraitten miesten kanssa en lähde tanssimaan. Se on jotenkin niin hankalaa koittaa sit pysytellä sivistyneesti kaukana ja silti säilyttää jonkilainen tanssimisen fiilis...:)
Ja juttelen myös,eikös ole normaalia toimintaa :)
Se on mielestäni liian läheistä fyysistä kosketusta...
ja näytän sormusta. teen samoin jos joku tulee juttelemaan.