Kuuluiko Weekend hyvin eilen? Idän suunta, Kulosaari, Herttoniemi...
Kiellettiin teinejä menemästä festareille ja nyt ne mankuu mökille (Kivinokkaan) kuuntelemaan ja katselemaan. Kuuluuko siis hyvin sinne suuntaan?
Kommentit (11)
Kuuluu hyvin. Mellunmäkeen saakka kuulu jumpe.
Saakohan siitä mitään selvää? Minua ei henkilökohtaisesti huvittais tää hommeli yhtään, mutta mitäpä sitä ei lastensa eteen... ;)
No mikset päästänyt festareille? Sinne ainakin kuuluu!
Kuuluu Kivinokkaan. Kuuluu Vantaalle asti.
[quote author="Vierailija" time="08.08.2015 klo 10:23"]
No mikset päästänyt festareille? Sinne ainakin kuuluu!
[/quote]
Mun tuttu on siellä duunissa ja kuvaili menoa sellaiseksi, että katsoin asialliseksi pitää noi tyypit vielä hetken tynnyrissä. Ikää kuitenkin vasta sen 13-vuotta. Omasta mielestäänhän ovat käytännössä 14 (synttärit joulukuussa).
Kuului ainakin Herttoniemenrantaan.
[quote author="Vierailija" time="08.08.2015 klo 10:22"]Saakohan siitä mitään selvää? Minua ei henkilökohtaisesti huvittais tää hommeli yhtään, mutta mitäpä sitä ei lastensa eteen... ;)
[/quote] juurikin vastasin kysymykseesi että kuuluu hyvin, idän suuntaan. Kulosaari herttoniemi.
Ja Kallion suuntaan taas ei kuulu ollenkaan :D Katri Valan puistossa istuttii 9 aikaan ja ei pihaustakaan
^ Sama täällä, asun Hermannissa reilun kilsan päässä eikä tänne kuulunut eilen yhtään mitään. Harmi. :D
Huhuu! En jaksais raahata teinejä ja safkoja mökille, jos ei mitään kunnolla kuulukaan :)