Polte ja virtsaamisvaikeudet
Ongelmana siis polte alapään limakalvoilla ja outo paineentunne virtsatessa. Taustoista sen verran että sinkkuvuoden jälkeen on löytynyt se unelmien prinssi ja pitkäkestoista seksiä ollut nyt kahtena päivänä peräkkäin. Käytössä on kondomi. Käyn vessassa ja alapesulla touhuilun jälkeen, mutta seuraavana päivänä alkaa kova polte limakalvoilla ja koko ajan pissattaa mutta vessaan mennessä tulee vain muutama tippa. Tätä kestää noin 1-2tuntia ja menee ohi. Ongelmaa ei ole ollut koskaan aiemmin. Mistä vois johtua ja mikä avuksi?
Kommentit (10)
Ootko ollut sinkkukauden ilman seksiä ja nyt aloittanut?
Sulla on honeymoon oireita seksin harrastamisesta kuivan kauden jälkeen. Osta lactolady valmistetta. Itse olen syönyt sitä ennaltaehkäisevästi.
http://www.yliopistonverkkoapteekki.fi/LACTO-LADY-60-tablettia
Lateksiherkkyys, sp-tauti, vti tai jotain muuta. Kannattaa käydä gynellä varuilta. :)
En kokonaan mut tosi vähiin jääny.
[quote author="Vierailija" time="18.08.2015 klo 13:58"]
Ootko ollut sinkkukauden ilman seksiä ja nyt aloittanut?
[/quote]
En kokonaan mut tosi vähiin jääny.
Ihan vaan mekaanista ärsytystä tuosta seksistä veikkaan.
[quote author="Vierailija" time="18.08.2015 klo 14:18"]
Ihan vaan mekaanista ärsytystä tuosta seksistä veikkaan.
[/quote]
Sitä itsekin. Mut mikä avuksi? Ei tee mieli sekstailla ku seuraavana päivänä saa kärsiä tunnista kahteen tuntiin ja pelottaa et mihis aikaan oireet tulee.
Juo hapanta, esim. puolukkamehua ja lisäksi REILUSTI vettä.
Virtsatietulehdus, sp-tauti... Käy gynellä.