Lue keskustelun säännöt.
Kaikki vinkit penikkatautiin!!
17.08.2015 |
En kärsi kävellä yhtään reippaammin kun säärien ulkosyrjän lihakset ovat ihan tulessa. Alkumatkast joudun jopa pysähtymään ja odottamaan että kipu menee ohi. Loppumatkasta, noin viiden kilometrin jälkeen kärsii kävellä jotenkuten. Nyt illallakin sääristä tuntee, että tuli taas käveltyä. Ja siis noin kolme kerta viikossa kävelen vajaan 10km ja välillä pyöräilen. En todellakaan ole mikään himoliikkuja.
Kommentit (2)
Kompressiosäärystimet auttoi mua. Aina kun juoksen yli tunnin putkeen niin pakko vetää ZeroPointit jalkaan ettei satu :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kipugeeli, kylmä ja noista erillään putkirullaus. Eli polvilleen maahan, toisen säären alle putkirulla ja siitä vaan rullailemaan, painetta ja kipua voi säätää sillä paljonko painoa hoidettavalla jalalla vs. käsillä ja toisella jalalla.