Lihan syöminen
Lihan syöminen siksi että "se maistuu niin hyvältä" on sama kuin raiskaamisen hyväksyminen koska se tuntuu raiskaajasta hyvältä.
Lihaa syödessä hyväksikäytetään heikompaa ja puolustuskyvytöntä. Eikö naisten hakkaaminen ole juuri samasta syystä niin vastenmielistä ja säälittävää touhua?
Miksi kaikki tämä on kuitenkin ok kun on kyse lihan syömisestä? Silloinhan ei pelkästään raiskata tai pahoinpidellä toista vaan riistetään elämä viattomalta luontokappaleelta.
Ymmärrän kyllä jos metsässä karhu käy kimppuun niin silloin puolustaudutaan ja tarvittaessa olisin itsekin valmis tappamaan mutta miksi tappaa vaikka ei ole mitään tarvetta siihen?
Kommentit (3)
"Eikö naisten hakkaaminen ole juuri samasta syystä niin vastenmielistä ja säälittävää touhua?"
Miesten hakkaaminenhan on täysin sallittus puuhaa koska femakoiden mielestä naisia ei saa hakata, mutta naiset saa hakata..
"Meat is murder" olikin jo niiiiin kulunut juttu, joten kyllä tuo "meat is rape" on paljon parempi. Taidankin tästä lähteä raiskaamaan Snellmanin leikkelettä!
Tasty, tasty murder.