näkymätön elina
Taas kerran oli ystävätapaaminen, tällä kertaa minun kotona. Koko illassa sain suunvuoron vain tarjotakseni tarjottavia, muut pitivät huolen puhumisista. En päässyt mihinkään väliin mitään sanomaan, eikä minun kuulumisiani kysynyt kukaan. Illan päätyttyä tunsin itseni todella huonoksi, surkeaksi ihmiseksi muiden loiston edessä. Mitä voisin tehdä, etten enää joutuisi kokemaan tällaista?
Kommentit (4)
minkä ikäisiä olette?
sinulla sentään on ystäviä joita tavata. Minulla ystäviä 0.
[quote author="Vierailija" time="08.08.2015 klo 18:00"]minkä ikäisiä olette?
sinulla sentään on ystäviä joita tavata. Minulla ystäviä 0.
[/quote]no ei noi ap:n "ystävät" oo kyl kunnon ystävii
Ei tuollaiset ole ystäviä. Ikävä sanoa, mutta luultavasti käyttävät sinua vain hyväkseen, kun selvästi eivät ole aidosti kiinnostuneita :(. Kokemusta on itsellänikin, ja päätin, että en enää halua tuntea itseäni ulkopuoliseksi, joten etsin oikeita ystäviä. Eihän se helppoa ole, mutta kun löytää, niin todellakin kaiken arvoista.
Toki jos tuntuu siltä, niin voit ihan rohkeasti jonkun kerran sanoa suoraan miltä tuntuu ja niin, että kuuntelevat.
Ollaan ihan aikuisia, nelikymppisiä. Ilta venyi tosi pitkälle. Välillä tuli tunne, jospa lähden nukkumaan, kukaan ei edes huomaisi.