Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kokemuksia Asuntomessuilta
21.07.2015 |
Oletko käynyt Asuntomessuilla? Mitä mieltä olit? Saitko ideoita?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Olihan sen Villa Beatyn toisen kerroksen kylpyhuoneen lasiseinä rappukäytävää ja yläkerran aulaan pysäyttävä. Ei todellakaan tulossa kotiin.
Urban Villa oli myös hyvin jännä kohde. Ihan posketon hinta asunnosta mistä löytyy niin jyrkät rappuset, että pelottaa jo ajatus niissä kulkemisesta jos on erehtynyt juomaan yhdenkin. Hyvin outoja huoneratkaisuja. Esim. sauna ei voisi olla siellä tornihuoneessa kivasti pääsisi siihen paljuunkin. Tosin ei varmaan pääsisi pois saunasta niiden rappujen vuoksi... Ei paljon yllättänyt kun asunto on vielä myymättä. Ja niitä kaksi!
Potius Isokivi A oli pieni paska pohjalla varustettu asunto. Ekassa kerroksessa ei ollut, kuin keittiö. Olohuone löytyi ikkunattomasta kellarista ja yksi makkareista on niin pieni, että asukkaat pitävä sitä vaatehuoneena. Ei siitä oikein makuuhuonetta saa.
Oikeasti erillaisia ja kiinnostavia kohteita olivat kaikki kerrostalo asunnot. Liian monet omakotitaloista näyttivät ihan samoilta.