graco cosmicin omistajat! Pitäiskö vyön "sulkijoissa" olla molemmilla puolilla lukko-osa?
Puhun nyt siis niistä punaisista mökylöistä molemmin puolin istuinta, joilla suljetaan/lukitaan turvavyö kireälle.
Laitoin vasta meidän istuimen kasvot menosuuntaan ja samalla huomasin, etten saa kiinni sitä toisen puolen mökylää kun siinä ei ole sitä lukko-osaa.
Toivottavasti joku ymmärsi ja osaisi vastata:)
Kommentit (3)
Meillä kanssa tippui tuo "lukko" eikä mistään löytynyt. Nyt toki käytetään jo ilman vöitä ja ei sitä tarvita, mutta nippuside mielestäni korvaa tuon luokon melko hyvin. Saattaahan niitä saada ostettuakin, kun on kerran täsi susi tuo osa kun tippuu pois tod. helposti.
Soitin liikkeeseen josta ostin ja tilasin oman lapsemme sekä kaverini lapsen istuimeen ko osan. Tulee ensi viikolla ja lähettää ne sitten postitse:)
ja pystyyköhän sellasta osaa ees laittamaan siihen uutta vai pitääkö koko mötikkä systeemi vaihtaa, ja onnistuukohan koko homma:(
Voiko tuo istuin olla turvallinen ilmankaan???
ap