Lue keskustelun säännöt.
Älä lähde vauvan kanssa markettiin
22.12.2005 |
Äideille sanotaan, että vauvan kanssa pitää olla useampi viikko kotona. Ei saa vauvaa heti altistaa kaikille pöpöille, totutellaan ekana kodin pöpihin. Kaikki vaan ei tunnu uskovan sitä!
http://www.iltalehti.fi/2005/12/22/200512203883160_uu.shtml
Kommentit (2)
Pelottaa että saa jonkun taudin sieltä, mutta ei muukaan auta. Mies on työmatkalla ja ruokaa on pakko ostaa. Oliskin joku hoitaja lapsille, mut ei:(
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tuskin kukaan rakastaa olla täpötäysissä kaupoissa vauvan kanssa. Että eiköhän meillä ketkä niin joudumme tekemään on siihen syymme. Kuten mun ainakin valittava menenkö kauppaan tytön 3kk kanssa vai ollaanko ilman ruokaa. Ei kaikkien miehet ole kotona niin että voi jättää vauvan kotiin tai ei aina ole muutakaan hoitajaa.
Jos sun se tarvitse ikinä ottaa vauvaa kauppaan ole kiitollinen siitä että pn paljon hoitajia, äläkä arvostele meitä muita.